(Zespół Darmowy Catering, fot. POPP)

Już dziś pierwszy bezpłatny przejazd kulturalny!

Pszczyna
10.07.2020, 07:08

Powiat pszczyński rusza z projektem „Przesiądź się na kulturę”. Pierwszy bezpłatny przejazd kulturalny już w piątek, 10 lipca.

- Zapraszamy tych, którzy mogą, są na miejscu do tego, by „Przesiąść się na kulturę" przy naszym Centrum Przesiadkowym. Ruszamy z cyklem koncertów naszych uzdolnionych młodych wykonawców. Podróżni wysiadając z autobusu czy pociągu będą mogli przesiąść się na bezpłatny przejazd kulturalny. Chcemy, aby to miejsce tętniło życiem, aby mieszkańcy i odwiedzający nas turyści kojarzyli powiat pszczyński z muzyką i dobrą atmosferą - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Pierwszy koncert w ramach projektu „Przesiądź się na kulturę” zagrają: Offbeat i Darmowy Catering - dwa młodzieżowe zespoły działające przy Powiatowym Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie pod okiem Joanny Gryz. W ich skład wchodzą uczniowie i absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego oraz III Liceum Ogólnokształcącego w Pszczynie.

Oba zespoły mają na swoim koncie sporo występów, m.in. podczas majówki na pszczyńskim rynku, na małej scenie podczas Dni Pszczyny, a także udział w konkursach muzycznych.

Skład zespołu Offbeat: Maja Kitrasiewicz - wokal, Ewa Wrona - klawisze, Joanna Gryz - bas, Jakub Muszik - gitara, Kacper Wojakiewicz - kahon, Maciej Woźnica - klarnet, saksofon.

Skład zespołu Darmowy Catering: Roksana Sawicka - wokal, Joanna Gryz - bas, Henryk Radziewicz - klawisze, Michał Wieczorek i Jakub Muszik - gitara, Maciej Woźnica - saksofon, Kacper Wojakiewicz - perkusja.

Wszystkie wydarzenia w ramach projektu „Przesiądź się na kulturę” zostaną zorganizowane z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Na bieżąco będziemy przekazywać informacje o kolejnych koncertach. Organizatorami projektu są: powiat pszczyński oraz Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. W razie niepogody koncert odbędzie się w budynku Centrum Przesiadkowego.

(źródło: powiat)

KK

T G+ F

Komentarze:

Wielki sukces GKS-u Pniówek

Wielki sukces GKS-u Pniówek

4 sierpnia 2020 r. Górniczy Klub Sportowy Pniówek 74 zdobył Puchar Polski Śląskiego Związku Piłki Nożnej
Samorządowcy pytają o czerwoną strefę

Samorządowcy pytają o czerwoną strefę

łodarze samorządów w powiecie chcą zweryfikowania, czy powiat pszczyński słusznie został przyporządkowany do tzw. czerwonej strefy z największym...
Nowa nawierzchnia na "Orliku" przy POSiRze

Nowa nawierzchnia na "Orliku" przy POSiRze

drugiej połowie sierpnia rozpoczną się prace związane z kompleksową modernizacją nawierzchni boiska "Orlik" przy Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji...
Chatka żubra przy Pokazowej Zagrodzie

Chatka żubra przy Pokazowej Zagrodzie

W wakacje w sąsiedztwie Pokazowej Zagrody Żubrów w Pszczynie otwarta została "Chatka żubra"
Komunikat Burmistrza Pszczyny

Komunikat Burmistrza Pszczyny

Złap wodę! I podaj dalej!

Złap wodę! I podaj dalej!

ląski Związek Gmin i Powiatów rozpoczął akcję „Złap wodę! I podaj dalej”. Jej celem jest zachęcenie mieszkańców województwa śląskiego do...