(fot. UG Goczałkowice-Zdrój)

Kładą asfalt na Wiślnej

Goczałkowice-Zdrój
07.04.2019, 11:58

5 kwietnia rozpoczął się kolejny etap przebudowy ul. Wiślnej. Firma wykonująca inwestycję zaczęła kłaść asfalt.

To oznacza, że realizowana od listopada 2018 r. przebudowa zbliża się ku końcowi. Wykonawca ma czas na zakończenie inwestycji do końca maja br. Do tego czasu trzeba liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

Inwestycja jest realizowana na długości 580 m. W jej ramach zaplanowano przebudowę 440 mb drogi o szerokości jezdni 6 m wraz z budową chodnika z kostki betonowej przylegającego do jezdni na długości 216 mb (od skrzyżowania z ul. Żeromskiego do skrzyżowania z ul. Wisławy Szymborskiej), wymianę krawężników na nowe krawężniki kamienne, wykonanie nowej konstrukcji jezdni, wykonanie nawierzchni z asfaltobetonu oraz wjazdów indywidualnych do posesji, przebudowę napowietrznej linii teletechnicznej oraz wykonanie nowej kanalizacji deszczowej.

Inwestycja obejmuje też przebudowę łącznika ul. Wiślnej na długości 140 m poprzez wykonanie nowej nawierzchni z asfaltobetonu, wykonanie nowych wjazdów indywidualnych do posesji oraz budowę kanalizacji deszczowej.

Wartość prac to 1 mln 714 tys. 796 zł, częściowo są finansowane ze środków budżetu państwa, tj. Programu na Rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości 293 tys. 435 zł.

- Cieszę się, że już wkrótce mieszkańcy będą mogli korzystać z nowej, bezpiecznej drogi. W najbliższym czasie rozpocznie się kolejna duża inwestycja drogowa w gminie. Przebudowana zostanie droga Bór II na długości 2331 mb – mówi wójt Goczałkowic-Zdroju, Gabriela Placha.

(źródło: UG Goczałkowice-Zdrój)

jack

T G+ F

Komentarze:

Władza kontra obywatele. Pawłowicka strefa niezgody

Władza kontra obywatele. Pawłowicka strefa niezgody

a sile przybiera spór między mieszkańcami Pawłowic a władzami tej gminy. Przyczyną konfliktu jest ziemia, którą gmina chce przeznaczyć pod tereny...
W najbliższą sobotę Motoserce Pszczyna 2019

W najbliższą sobotę Motoserce Pszczyna 2019

Setki motocykli, pokazy, koncerty, a co najważniejsze dwa ambulanse do poboru krwi – tak wygląda pszczyńskie Motoserce
30 kwietnia upływa termin na złożenie PIT-u

30 kwietnia upływa termin na złożenie PIT-u

aczelnik Urzędu Skarbowego w Pszczynie przypomina, że z dniem 30 kwietnia 2019 roku (wtorek) upływa termin na złożenie przez podatników do Urzędu...
XIV Piknik Integracyjny „Tacy Sami - Inni”

XIV Piknik Integracyjny „Tacy Sami - Inni”

Kulejące Anioły zapraszają na XIV Piknik Integracyjny pn. „Tacy Sami - Inni”, który odbędzie się w niedzielę 5 maja na rynku w Pszczynie
Nagrodzą wyjątkowe kobiety

Nagrodzą wyjątkowe kobiety

Po raz siódmy wyjątkowe kobiety z powiatu pszczyńskiego otrzymają odznaczenia „Klejnot Ziemi Pszczyńskiej”. Kandydatki można zgłaszać do 6 maja
Niebezpiecznie na drogach w świąteczny poniedziałek

Niebezpiecznie na drogach w świąteczny poniedziałek

Do dwóch wypadków samochodowych doszło w drugi dzień świąt na drogach szybkiego ruchu w powiecie pszczyńskim – DK 1 oraz „wiślance”