Fartuchy uszyte przez pracownice SP 2 (fot. powiat)

Kolejne wsparcie dla medyków, służb i instytucji

Powiat
21.05.2020, 14:30

Starostwo Powiatowe w Pszczynie stało się centrum dystrybucji środków ochrony osobistej. W ostatnich dniach maski FFP2 przekazał powiat Anhalt-Bitterfeld. Grupy mieszkanek szyjące maseczki, fartuchy i pościel nie ustają w wysiłkach, by pomóc służbie zdrowia.

- Na przyjaciół z Anhalt-Bitterfeld zawsze możemy liczyć. W ostatnich dniach otrzymaliśmy dwie przesyłki z naszego partnerskiego powiatu, a w nich 1000 maseczek FFP2 oraz cewniki - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński. W ubiegłym tygodniu oba powiaty rozpoczęły piąty rok partnerstwa.

Do Starostwa Powiatowego w Pszczynie z wielu stron płynie pomoc dla medyków, służb i instytucji. 69 fartuchów ochronnych uszyły pracownice obsługi Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszczynie pod czujnym okiem dyrektor Beaty Hellwig. Materiały zakupił powiat pszczyński.

Mieszkanki grupy z Woli i okolic uszyły kolejną partię maseczek z bawełny zakupionej przez powiat pszczyński. W tym tygodniu przekazały kolejne 400 sztuk.

Także grupa Pomoc dla Szpitali przekazała kolejną partię bawełnianych maseczek - 1030 sztuk. Mieszkanki z grupy szyły także fartuchy i pościel z bawełny przekazanej przez powiat.

- Starostwo Powiatowe w Pszczynie zajmuje się dostarczaniem środków ochrony osobistej do szpitala, izolatorium, domów pomocy społecznej, służb, pieczy zastępczej, domu dziecka, placówek opiekuńczych i innych jednostek. Dziękuję wszystkim mieszkankom, mieszkańcom, przedsiębiorcom za pomoc w zabezpieczeniu medyków, służb i instytucji w czasie epidemii - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Od początku epidemii powiat pszczyński rozdysponował kilka tysięcy maseczek, rękawiczek jednorazowych, setki przyłbic, setki litrów płynów dezynfekcyjnych, ponad 100 fartuchów ochronnych oraz ponad 150 kompletów pościeli.

(źródło: powiat)

KK

T G+ F

Komentarze:

Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie

Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie

d wielu lat w okresie bożonarodzeniowym spotykamy się na Pszczyńskim Jarmarku Świątecznym. Z powodu pandemii w tym roku to tradycyjne wydarzenie nie...
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej

35 lat Muzeum Prasy Śląskiej

uzeum Prasy Śląskiej im. Wojciecha Korfantego w Pszczynie obchodzi 35-lecie istnienia. Z okazji jubileuszu zastępca burmistrza Barbara Sopot-Zembok...
Uhonorowani przez Sybiraków

Uhonorowani przez Sybiraków

Sybiracy w podziękowaniu za wieloletnią współpracę wręczyli odznaki władzom powiatu i pracownicom pszczyńskiego starostwa
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty

Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty

rzyszłoroczne wydatki gminy Pszczyna wyniosą niemal 324 mln zł. Taką decyzję podjęli radni, którzy opowiedzieli się za przyjęciem uchwały...
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

15 grudnia Rada Gminy Goczałkowice-Zdrój przyjęła uchwałę w sprawie wystąpienia z apelem do premiera dotyczącym uzdrowiska
Konkurs "Pierwsze zdjęcie na Instagramie"

Konkurs "Pierwsze zdjęcie na Instagramie"

Już wkrótce Gmina Pawłowice będzie miała swój profil na Instagramie. Z tej okazji ogłoszony został konkurs „Pierwsze zdjęcie na Instagramie”