PALP: Dramatyczna końcówka sezonu, Instalbud mistrzem!

10.07.2006, 15:39

PALP: Dramatyczna końcówka sezonu, Instalbud mistrzem!Dariusz Pająk, kapitan Instalbudu odbiera puchar za mistrzostwo ligi.

Po raz trzeci w tym roku piłkarze Instalbudu Pszczyna zostali mistrzami piłkarskiej ligi amatorów. Najpierw triumfowali w Suszeckiej Amatorskiej Lidze Futsalu (liga halowa), potem w Pszczyńskiej Amatorskiej Lidze Futsalu (liga na asfalcie), teraz przyszła kolej na trzecią koronę – mistrzostwo Pszczyńskiej Amatorskiej Lidze Piłkarskiej (liga na trawie).

Spośród wszystkich lig, które zakończyły się w ostatnim czasie, PALP dostarczył najwięcej emocji. I to nie tylko kibicom, ale samym piłkarzom. Przede wszystkim tym, którzy walczyli o najwyższe cele: mistrzostwo i tytuł król a strzelców.

Na kolejkę przed końcem szanse na mistrzostwo mieli: Instalbud oraz Cadi Car. W lepszej sytuacji byli „instalbudowcy”, którzy mieli punkt przewagi nad „samochodziarzami”. Ostatnia kolejka rozpoczęła się od pojedynku CC z AZS Vein. Kandydaci do tytułu poradzili sobie z beniaminkiem ligi. Wygrali 7:3 i to oni byli w tym momencie liderem rozgrywek. Ale czekali na rozstrzygnięcie pojedynku Instalbudu z ATS-em Jakub. W pierwszej połowie aktualni wciąż mistrzowie długo nie potrafili pokonać Mateusza Mendyka. Dopiero pod koniec pierwszych 20 minut, Tomasz Wala znalazł sposób na golkipera rywali.

Instalbud (żółte stroje) obronił mistrzostwo ligi.Na początku drugiej połowy, wynik podwyższył kapitan zespołu, Dariusz Pająk i stało się niemal pewne, że w tym meczu zwycięży Instalbud. Decydująca akcja rozegrana została około 32 minuty. Po dość przypadkowym strzale jednego z zawodników „jakubów”, piłka uderzyła w słupek bramki Marka Kempy. Z dobitką do pustej bramki nie zdążył  Rafał Drzyzga, a zawodnicy Instalbudu wyprowadzili kontrę, po której zdobyli trzeciego gola. To zupełnie rozbiło piłkarzy z Osiedla Daszyńskiego, co skrzętnie wykorzystali rywale. W ostatniej akcji tego sezonu, gola zdobył Tomasz Wala. Było to dla niego 31 trafienie w tym sezonie, co pozwoliło mu dogonić Łukasz Mikę z Mieszka.

Popularny „Papaj” w ostatniej kolejce dziewięć razy trafił do bramki rywali, a jego drużyna rozgromiła Japibud 17:1 („budowlańcy” grali czterema zawodnikami w polu). Podczas ostatniego meczu sezonu pomiędzy Instalbudem a Jakubem wielkie emocje przeżywali obserwujący te spotkanie: piłkarze Cadi Caru i Łukasz Mika. Takiej dramaturgii w ostatniej kolejce nie powstydziłby sam Alfred Hitchcock.

Z dziennikarskiego obowiązku należy podać, że Katon wygrał z Bosch Service/Halmax (zdobyli Puchar Fair Play) 7:0, natomiast ZRB Krawieczek zremisowało ze Starą Wsią 1:1.

Po zakończeniu rozgrywek rozdano dyplomy, medale i puchary za tegoroczny sezon. Wręczali je wicestarosta Krystian Szostak (od początku istnienia ligi honorowy patronat sparuje starosta pszczyński), właściciel Hotelu Imperium (organizator ligi) Jerzy Folwarski oraz dyrektor Hotelu Małgorzata Wawrzonek.Tort w kształcie boiska przygotowali Przemysław Cygan i Łukasz Mika.

Specjalnie na zakończenie ligi, Jerzy Folwarski otrzymał tort w kształcie boiska piłkarskiego. Przygotowali go piłkarze-ciastkarze: Przemysław Cygan (ATS Jakub) i Łukasz Mika (Mieszko). Słodki przysmak nie doczekał nawet początku meczu finałowego o mistrzostwo świata w piłce nożnej. Amatorzy słodkości zjedli go w oczekiwaniu na pojedynek Włochów z Francuzami... (fot. Infopres, Gazeta Pszczyńska)

Końcowa klasyfikacja PALP-u 2005/2006:
1. Instalbud (Marek Kempa, Dariusz Pająk, Tomasz Wala, Adam Wala, Mariusz Rydzko, Adrian Krawczyk, Sebastian Kurowski, Tomasz Kroczek, Krzysztof Styrnol, Krzysztof Osemlak, Łukasz Kubiczek, Marian Wrona), 2. Cadi Car, 3. Mieszko, 4. Stara Wieś, 5. ATS Jakub, 6. ZRB Krawieczek, 7. AZS Vein, 8. Katon, 9. Japibud, 10. Bosch Service/Halmax.

 01 01 01 01 01 01 01 01 01 01 01 01 01 01 01 01 01 01 01 01 01 01 01 01

Infopres

T G+ F

Komentarze:

Spotkanie ze Sławomirem Pastuszką, autorem książek o tematyce żydowskiej

Spotkanie ze Sławomirem Pastuszką, autorem książek o tematyce żydowskiej

6 września odbędzie się spotkanie ze Sławomirem Pastuszką - autorem publikacji o tematyce żydowskiej w związku z premierą książki "Byłem tam cztery...
Z podwórka na stadion. XX turniej dziecięcy o Puchar Tymbarku

Z podwórka na stadion. XX turniej dziecięcy o Puchar Tymbarku

Wystartowały zapisy do XX edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”
Miszong roztomajtych rzeczy, czyli wyprzedaż garażowa w Koszarach Ułańskich

Miszong roztomajtych rzeczy, czyli wyprzedaż garażowa w Koszarach Ułańskich

sobotę, 28 września Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej zaprasza wszystkich na Wyprzedaż Garażową połączoną z Jarmarkiem Książki...
Złoty Talizman 2019. Znamy program!

Złoty Talizman 2019. Znamy program!

Już w najbliższy weekend, 21-22 września odbędzie się IX Złoty Talizman - Ogólnopolski Przegląd Zespołów Ludowych.
Podsumowanie akcji NURD w Pszczynie: 40 wykroczeń wobec pieszych

Podsumowanie akcji NURD w Pszczynie: 40 wykroczeń wobec pieszych

ilkadziesiąt wykroczeń odnotowali pszczyńscy policjanci ruchu drogowego podczas akcji Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego (NURD), która trwała w...
Ogólnoeuropejska policyjna akcja "TELEFONY"

Ogólnoeuropejska policyjna akcja "TELEFONY"

poniedziałek, 16 września w całej europie policjanci ruchu drogowego prowadzą działania kontrolno-prewencyjne „TELEFONY". Mają one na celu...