PALP: Dramatyczna końcówka sezonu, Instalbud mistrzem!

10.07.2006, 15:39

PALP: Dramatyczna końcówka sezonu, Instalbud mistrzem!Dariusz Pająk, kapitan Instalbudu odbiera puchar za mistrzostwo ligi.

Po raz trzeci w tym roku piłkarze Instalbudu Pszczyna zostali mistrzami piłkarskiej ligi amatorów. Najpierw triumfowali w Suszeckiej Amatorskiej Lidze Futsalu (liga halowa), potem w Pszczyńskiej Amatorskiej Lidze Futsalu (liga na asfalcie), teraz przyszła kolej na trzecią koronę – mistrzostwo Pszczyńskiej Amatorskiej Lidze Piłkarskiej (liga na trawie).

Spośród wszystkich lig, które zakończyły się w ostatnim czasie, PALP dostarczył najwięcej emocji. I to nie tylko kibicom, ale samym piłkarzom. Przede wszystkim tym, którzy walczyli o najwyższe cele: mistrzostwo i tytuł król a strzelców.

Na kolejkę przed końcem szanse na mistrzostwo mieli: Instalbud oraz Cadi Car. W lepszej sytuacji byli „instalbudowcy”, którzy mieli punkt przewagi nad „samochodziarzami”. Ostatnia kolejka rozpoczęła się od pojedynku CC z AZS Vein. Kandydaci do tytułu poradzili sobie z beniaminkiem ligi. Wygrali 7:3 i to oni byli w tym momencie liderem rozgrywek. Ale czekali na rozstrzygnięcie pojedynku Instalbudu z ATS-em Jakub. W pierwszej połowie aktualni wciąż mistrzowie długo nie potrafili pokonać Mateusza Mendyka. Dopiero pod koniec pierwszych 20 minut, Tomasz Wala znalazł sposób na golkipera rywali.

Instalbud (żółte stroje) obronił mistrzostwo ligi.Na początku drugiej połowy, wynik podwyższył kapitan zespołu, Dariusz Pająk i stało się niemal pewne, że w tym meczu zwycięży Instalbud. Decydująca akcja rozegrana została około 32 minuty. Po dość przypadkowym strzale jednego z zawodników „jakubów”, piłka uderzyła w słupek bramki Marka Kempy. Z dobitką do pustej bramki nie zdążył  Rafał Drzyzga, a zawodnicy Instalbudu wyprowadzili kontrę, po której zdobyli trzeciego gola. To zupełnie rozbiło piłkarzy z Osiedla Daszyńskiego, co skrzętnie wykorzystali rywale. W ostatniej akcji tego sezonu, gola zdobył Tomasz Wala. Było to dla niego 31 trafienie w tym sezonie, co pozwoliło mu dogonić Łukasz Mikę z Mieszka.

Popularny „Papaj” w ostatniej kolejce dziewięć razy trafił do bramki rywali, a jego drużyna rozgromiła Japibud 17:1 („budowlańcy” grali czterema zawodnikami w polu). Podczas ostatniego meczu sezonu pomiędzy Instalbudem a Jakubem wielkie emocje przeżywali obserwujący te spotkanie: piłkarze Cadi Caru i Łukasz Mika. Takiej dramaturgii w ostatniej kolejce nie powstydziłby sam Alfred Hitchcock.

Z dziennikarskiego obowiązku należy podać, że Katon wygrał z Bosch Service/Halmax (zdobyli Puchar Fair Play) 7:0, natomiast ZRB Krawieczek zremisowało ze Starą Wsią 1:1.

Po zakończeniu rozgrywek rozdano dyplomy, medale i puchary za tegoroczny sezon. Wręczali je wicestarosta Krystian Szostak (od początku istnienia ligi honorowy patronat sparuje starosta pszczyński), właściciel Hotelu Imperium (organizator ligi) Jerzy Folwarski oraz dyrektor Hotelu Małgorzata Wawrzonek.Tort w kształcie boiska przygotowali Przemysław Cygan i Łukasz Mika.

Specjalnie na zakończenie ligi, Jerzy Folwarski otrzymał tort w kształcie boiska piłkarskiego. Przygotowali go piłkarze-ciastkarze: Przemysław Cygan (ATS Jakub) i Łukasz Mika (Mieszko). Słodki przysmak nie doczekał nawet początku meczu finałowego o mistrzostwo świata w piłce nożnej. Amatorzy słodkości zjedli go w oczekiwaniu na pojedynek Włochów z Francuzami... (fot. Infopres, Gazeta Pszczyńska)

Końcowa klasyfikacja PALP-u 2005/2006:
1. Instalbud (Marek Kempa, Dariusz Pająk, Tomasz Wala, Adam Wala, Mariusz Rydzko, Adrian Krawczyk, Sebastian Kurowski, Tomasz Kroczek, Krzysztof Styrnol, Krzysztof Osemlak, Łukasz Kubiczek, Marian Wrona), 2. Cadi Car, 3. Mieszko, 4. Stara Wieś, 5. ATS Jakub, 6. ZRB Krawieczek, 7. AZS Vein, 8. Katon, 9. Japibud, 10. Bosch Service/Halmax.

 01 01 01 01 01 01 01 01 01 01 01 01 01 01 01 01 01 01 01 01 01 01 01 01

Infopres

T G+ F

Komentarze:

Młodzieżowy chór Per Spasso wyśpiewał pierwsze miejsce

Młodzieżowy chór Per Spasso wyśpiewał pierwsze miejsce

ym razem młodzież pod dyrekcją Pani Katarzyny Machnik wyśpiewała I miejsce podczas finału XXVI edycji Regionalnego Przeglądu Pieśni im. Prof. Adolfa...
Odkomarzanie w Goczałkowicach

Odkomarzanie w Goczałkowicach

ójt Gminy Goczałkowice-Zdrój informuje, że w dniach 24-25 czerwca br. w godz. od 3.00 do 7.00 oraz od 18.00 do 22.00 zostanie przeprowadzona akcja...
Dariusz Skrobol wręczył nagrody uczniom z najwyższą średnią

Dariusz Skrobol wręczył nagrody uczniom z najwyższą średnią

8 czerwca br. burmistrz Dariusz Skrobol wręczył nagrody najlepszym uczniom spośród klas szkół podstawowych zarządzanych przez gminę Pszczyna. Do samego...
Do Pszczyny trafiła wystawa poświęcona handlowi ludźmi

Do Pszczyny trafiła wystawa poświęcona handlowi ludźmi

Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie można obejrzeć mobilną wystawę poświęconą handlowi ludźmi. Jest to jeden z elementów kampanii społecznej...
Zainaugurowano świętowanie 100-lecia wybuchu Powstań Śąskich

Zainaugurowano świętowanie 100-lecia wybuchu Powstań Śąskich

6 czerwca br. zainaugurowane zostały w Pszczynie obchody 100. rocznicy wybuchu Powstań Śląskich. Odbyły się liczne uroczystości, pokazy, parady i...
Policyjna akcja "Prędkość"

Policyjna akcja "Prędkość"

17 czerwca br. została przeprowadzona policyjna akcja "Prędkość". Działania ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym w powiecie