(fot. Michał Czopek)

Mieszkaniec Czechowic-Dziedzic potrzebuje pomocy

Powiat
02.06.2019, 09:32

Młody mieszkaniec Czechowic-Dziedzic potrzebuje pomocy. Michał Czopek kilka dni po narodzinach został zarażony bardzo niebezpieczną bakterią, która sprawiła, że jego prawa noga jest o 7cm krótsza od lewej, oraz że po dziś dzień odczuwa silne bóle, które uniemożliwiają mu zwyczajne funkcjonowanie.

Michał urodził się w 1992 roku w pszczyńskim szpitalu. W pierwszym tygodniu życia został zarażony gronkowcem złocistym, w wyniku którego przebył ropne zapalenie stawu biodrowego i kości udowej, przez co panewka stawu biodrowego wraz z głową kości udowej została całkowicie zniszczona. W Polsce nie było dla niego nadziei.

Po długich staraniach rodziców, w  drugim i trzecim roku życia Michał przeszedł w Niemczech dwie skomplikowane operacje. Po spustoszeniu, którego dokonał gronkowiec, lekarze z Niemiec podjęli się rekonstrukcji stawu. Najważniejszy cel został osiągnięty – Michał chodzi. Jednak jego prawa noga jest krótsza od lewej o ok. 7 cm. Ze względu na budowę stawu, ruchomość jest bardzo ograniczona.

Mieszkaniec Czechowic postanowił na nowo, sam powalczyć o poprawę swojego losu. Po odbytej konsultacji w Warszawie został zakwalifikowany do leczenia operacyjnego, którego ma się podjąć dr Dror Paley z Paley Institute. Koszty operacji wraz z rehabilitacją sięgają kwoty 383.000 zł, co dla osoby świeżo po studiach, dopiero rozpoczynającej dorosłe życie, jest to kwota nie do uzbierania.

- Mimo że całe życie zmagam się z lekarskimi błędami przeszłości, nie tracę nadziei, że jeszcze będzie dobrze. Biodro ulega ciągłej degradacji, ale pojawiła się nadzieja na życie bez bólu i strachu o przyszłość! Tę nadzieję dał mi doktor Paley, który chce się podjąć tej bardzo skomplikowanej, dwuetapowej operacji. Jej koszt jest ogromny, ale wiem, że tutaj dzieją się cuda. Jest to ostatni moment, na wykonanie operacji! Proszę, pomóż mi! – pisze Michał Czopek na stronie siepomaga.pl.

- Wierzę, że własnymi siłami i staraniami oraz Waszą nieocenioną pomocą osiągnę swoje największe marzenie – poprawię znacząco swój stan zdrowia i ochronię swoje ciało przed  jego dalszym, nieuchronnym wyniszczeniem – dodaje na stronie fundacji Kochaj Życie.

Strony związane z pomocą dla Michała:

http://fundacjakochajzycie.pl/podopieczny/michal-czopek/

https://www.facebook.com/operacja.michala/?modal=admin_todo_tour

https://www.siepomaga.pl/operacja-michala

Przelew na konto fundacji na numer: 89 2490 0005 0000 4530 6240 7892 z tytułem "17980 Michał Czopek darowizna"

 

KK

T G+ F

Komentarze:

Pszczyński Bieg Powstańczy wystartuje za miesiąc!

Pszczyński Bieg Powstańczy wystartuje za miesiąc!

Już 182 zawodników zapisało się do Pszczyńskiego Biegu Powstańczego, który odbędzie się w sobotę, 17 sierpnia br.
Tymczasowy zakaz ruchu na odcinku ul. Głównej w Goczałkowicach

Tymczasowy zakaz ruchu na odcinku ul. Głównej w Goczałkowicach

owiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie informuje, że we wtorek, 16 lipca wprowadzony zostanie tymczasowy zakaz ruchu na odcinku drogi powiatowej - ul. Głównej w...
10 tys. zł dla Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Karola Miarki

10 tys. zł dla Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Karola Miarki

towarzyszenie Społeczno-Kulturalne Karola Miarki z Pielgrzymowic pozyskało fundusze na działalność wspierającą promocję i ochronę lokalnych tradycji i...
XII Memoriał im. Kazimierza Gazdy

XII Memoriał im. Kazimierza Gazdy

W niedzielę, 14 lipca odbył się XII Memoriał Kolarski im. Kazimierza Gazdy. W zawodach wzięło udział ok. 300 zawodników
Wspólna wypożyczalnia rowerów: Goczałkowice-Zdrój, Pszczyna i Tychy

Wspólna wypożyczalnia rowerów: Goczałkowice-Zdrój, Pszczyna i Tychy

d 26 lipca br. strefa użytkowania samoobsługowej wypożyczalni rowerów obejmująca Goczałkowice-Zdrój oraz Pszczynę zostanie poszerzona o Tychy. Dzięki...
Dziyń Ślónskij Fany

Dziyń Ślónskij Fany

W poniedziałek, 15 lipca przypada Dzień Śląskiej Flagi. Z tej okazji ulice w wielu śląskich miastach zostały przyozdobione żółto-niebieskimi flagami