Art. spons. Postaw na drewno i przekonaj się, jak wygląda prawdziwy odpoczynek!

Powiat Pszczyński
18.06.2019, 11:52

Domek letniskowy może być drewnianym starym siedliskiem lub nowoczesnym, niewielkim domkiem o komfortowym wyposażeniu. Może być on wykonany z różnego rodzaju materiałów, mobilny lub stacjonarny, mały bądź nieco większy. Wszystko w zależności, od tego, czego oczekujemy i jak duży jest nasz budżet, który możemy przeznaczyć na zakup takiego domku. Co więcej można wybrać coś dla siebie z oferty gotowych już domków letniskowych, lub zlecić wykonanie takiego domku pod własne, indywidualne zamówienie. Między innymi, o tym ile należy przeznaczyć na zakup takiego domku i dlaczego szczególnie poleca się domki, wykonane z drewna rozmawiamy z Przemysławem Balcewiczem - dyrektorem jednej z wiodących firm w dziedzinie produkcji drewnianych domków letniskowych.

Ile kosztuje i jak długo trwa produkcja i montaż takiego domku?

Cenę montażu danego domku oblicza się oddzielnie w zależności od wybranego przez nas modelu i jego wielkości. Niewielkie gotowe domki letniskowe, o powierzchni do 20 m²można zakupić już w cenie od 5 do 10 tysięcy złotych. Jednakże domki z prawdziwego zdarzenia, wykonywane pod indywidualne zamówienie klienta muszą być oczywiście droższe - w myśl zasady: „płacisz, więc wymagasz”.

Czas oczekiwania na wyprodukowanie drewnianego domku letniskowego najczęściej mieści się w przedziale od czterech do sześciu tygodni. Dodatkowo w odniesieniu do wielkości powierzchni wybranego przez nas domku, montaż domku o powierzchni do 7 m² trwa średnio 1 dzień; do 20 m² czas montażu wynosi do 2 dni; do 36 m² montaż średnio trwa 3 dni; przy domku o powierzchni do 60 m² czas montażu wydłuża się do około 7 dni; natomiast domki o powierzchni do 90 m² montuje się średnio aż przez dwa tygodnie. Jeśli domek, który nas interesuje jest jeszcze większy czas montażu może być różny (określony indywidualnie), jednakże powinniśmy się nastawić na to, że będzie on trwał dłużej niż dwa tygodnie.

Dlaczego warto decydować się na domki letniskowe, wykonane z drewna?

Domki letniskowe drewniane to przede wszystkim domki wykonane z naturalnego dla człowieka materiału. Drewno posiada wiele zalet, nie tylko z punktu widzenia kwestii użytkowych, czy wizerunkowych, ale również w aspektach zdrowotnych. Oferuje ono między innymi bardzo pozytywny wpływ na drogi oddechowe, nie wywołuje alergii, a jego neutralny kolor pozytywnie wpływa na naszą psychikę i ukoją nerwy, budując tym samym korzystny klimat do pełnowartościowego odpoczynku.

Ponadto utrzymująca się w drewnianym domku naturalna wilgotność powietrza sprawia, że powietrze w jego wnętrzu nigdy się nie osusza. Drewno posiada bowiem właściwości kumulowania nadmiaru wilgoci i oddawania jej, co jest niezmiernie pomocne w utrzymywaniu optymalnej temperatury pomieszczeń drewnianego domku.

Okazuje się, że drewno posiada również właściwości elektrostatyczne, dzięki którym kurz, znajdujący się w drewnianych pomieszczeniach nie może unosić się w powietrzu. Jest to istotne, szczególnie dla alergików, którzy muszą żyć w przestrzeniach wolnych od kurzu.

Ostatnim aspektem przewagi drewna nad innymi materiałami, wykorzystywanymi do produkcji domków letniskowych jest jego ekologiczność. Składają się na nią następujące kwestie:

·  drewno stanowi odnawialny surowiec budowlany;

· jego wykorzystywanie pochłania mniej nakładów energetycznych i pracy od momentu obróbki aż po montaż gotowego domku;

·  wewnętrzne ściany domków, wykonanych z drewna zazwyczaj nie potrzebują dodatkowej obróbki, co stanowi oszczędność dodatkowych surowców i nakładów pracy;

·  domki drewniane, które są odpowiednio ocieplone  zużywają zdecydowanie mniej energii.

Czym pańska firma wyróżnia się na rynku produkcji domków letniskowych?

Firma Eko Architektura oferuje projektowanie i realizowanie różnego rodzaju projektów z drewna. O jakości, świadczonych przez nas usług świadczy między innymi ponad 10 lat obecności na rynku i tysiące naszych realizacji. Domki letniskowe naszej firmy produkowane są przy wykorzystaniu najnowocześniejszych maszyn CNC, a dodatkowo wybór oferty naszej firmy to wybór:

·  najlepszej ceny na rynku;

·  zestawu premium w standardzie – osprzęt, oferowanych przez nas domków stanowią okna i drzwi w najwyższym możliwym standardzie;

·  krótkiego czasu produkcji - czas produkcji domku to zazwyczaj jedynie 4 do 6 tygodni od momentu złożenia zamówienia;

· możliwości produkcji pod indywidualne zamówienie klienta - zatrudniamy najwyższej klasy projektantów, którzy pomogą Państwu stworzyć Wasz własny, wymarzony domek letniskowy.

T G+ F
Spotkanie ze Sławomirem Pastuszką, autorem książek o tematyce żydowskiej

Spotkanie ze Sławomirem Pastuszką, autorem książek o tematyce żydowskiej

6 września odbędzie się spotkanie ze Sławomirem Pastuszką - autorem publikacji o tematyce żydowskiej w związku z premierą książki "Byłem tam cztery...
Z podwórka na stadion. XX turniej dziecięcy o Puchar Tymbarku

Z podwórka na stadion. XX turniej dziecięcy o Puchar Tymbarku

Wystartowały zapisy do XX edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”
Miszong roztomajtych rzeczy, czyli wyprzedaż garażowa w Koszarach Ułańskich

Miszong roztomajtych rzeczy, czyli wyprzedaż garażowa w Koszarach Ułańskich

sobotę, 28 września Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej zaprasza wszystkich na Wyprzedaż Garażową połączoną z Jarmarkiem Książki...
Złoty Talizman 2019. Znamy program!

Złoty Talizman 2019. Znamy program!

Już w najbliższy weekend, 21-22 września odbędzie się IX Złoty Talizman - Ogólnopolski Przegląd Zespołów Ludowych.
Podsumowanie akcji NURD w Pszczynie: 40 wykroczeń wobec pieszych

Podsumowanie akcji NURD w Pszczynie: 40 wykroczeń wobec pieszych

ilkadziesiąt wykroczeń odnotowali pszczyńscy policjanci ruchu drogowego podczas akcji Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego (NURD), która trwała w...
Ogólnoeuropejska policyjna akcja "TELEFONY"

Ogólnoeuropejska policyjna akcja "TELEFONY"

poniedziałek, 16 września w całej europie policjanci ruchu drogowego prowadzą działania kontrolno-prewencyjne „TELEFONY". Mają one na celu...