Strajkuje ponad 90 procent nauczycieli

Powiat
08.04.2019, 11:04

Zgodnie z zapowiedziami nauczyciele przystąpili 8 kwietnia  do strajku. Akcja trwa do odwołania.

Na prawie 8000 przedszkolaków i uczniów w placówkach oświatowych prowadzonych przez gminę Pszczyna rodzice przyprowadzili do placówek około 300 dzieci, którym na tę chwilę zapewniono opiekę. Strajkuje ponad 90% nauczycieli.

Działa powołany przez burmistrza sztab kryzysowy. Na czas protestów placówki oświatowe z gminy Pszczyna mogą bezpłatnie odwiedzić Pokazową Zagrodę Żubrów oraz Skansen. Szczegóły należy uzgodnić w Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej.

Akcja strajkowa prowadzona jest również w szkołach prowadzonych przez powiat pszczyński: Zespole Szkół Ogólnokształcących, Powiatowym Zespole Szkół nr 1, Powiatowym Zespole Szkół nr 2, Zespole Szkół nr 3 im. Janusza Korczaka w Pszczynie oraz Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli. Do strajku przystąpili również pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej.

Z danych przekazanych przez dyrektorów placówek powiatowych wynika, że do strajku przystąpiło ponad 90% nauczycieli, którzy o godz. 8.00 rozpoczynali pracę. W części szkół strajkują również pracownicy obsługi i administracji. We wszystkich szkołach powiatowych przebywa obecnie kilkunastu uczniów, dla których zostały zorganizowane zajęcia opiekuńcze.

Poprzez akcję strajkową nauczycieli i niepedagogiczni pracownicy oświaty starają się wywalczyć podwyżkę wynagrodzenia.

(źródło: UM Pszczyna, Powiat Pszczyński)

jack

T G+ F

Komentarze:

rodzic-podatnik 2019-04-11 godz. 11:10
A kwiat pszczyńskiej oświaty [ PO-totalna opozycja , ulica i zagranica , żeby było jak było,Kowalski , Dyrda ,Bandoła ,Cieszewski ] bawi się kosztem uczniów , za pieniądze podatników . Żenada !
Władza kontra obywatele. Pawłowicka strefa niezgody

Władza kontra obywatele. Pawłowicka strefa niezgody

a sile przybiera spór między mieszkańcami Pawłowic a władzami tej gminy. Przyczyną konfliktu jest ziemia, którą gmina chce przeznaczyć pod tereny...
W najbliższą sobotę Motoserce Pszczyna 2019

W najbliższą sobotę Motoserce Pszczyna 2019

Setki motocykli, pokazy, koncerty, a co najważniejsze dwa ambulanse do poboru krwi – tak wygląda pszczyńskie Motoserce
30 kwietnia upływa termin na złożenie PIT-u

30 kwietnia upływa termin na złożenie PIT-u

aczelnik Urzędu Skarbowego w Pszczynie przypomina, że z dniem 30 kwietnia 2019 roku (wtorek) upływa termin na złożenie przez podatników do Urzędu...
XIV Piknik Integracyjny „Tacy Sami - Inni”

XIV Piknik Integracyjny „Tacy Sami - Inni”

Kulejące Anioły zapraszają na XIV Piknik Integracyjny pn. „Tacy Sami - Inni”, który odbędzie się w niedzielę 5 maja na rynku w Pszczynie
Nagrodzą wyjątkowe kobiety

Nagrodzą wyjątkowe kobiety

Po raz siódmy wyjątkowe kobiety z powiatu pszczyńskiego otrzymają odznaczenia „Klejnot Ziemi Pszczyńskiej”. Kandydatki można zgłaszać do 6 maja
Niebezpiecznie na drogach w świąteczny poniedziałek

Niebezpiecznie na drogach w świąteczny poniedziałek

Do dwóch wypadków samochodowych doszło w drugi dzień świąt na drogach szybkiego ruchu w powiecie pszczyńskim – DK 1 oraz „wiślance”