Tegoroczna wycieczka do Muzeum Prasy Śląskiej im. Wojciecha Korfantego w Pszczynie była dla studentów Uniwersytetu Śląskiego cenną lekcją historii.

Art. spons. Carum est, quod rarum est - studiuj z Katedrą Filologii Klasycznej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach!

Katowice
31.05.2019, 12:15

Zastanawiasz się nad swoją przyszłością? Chciałbyś odznaczać się czymś wyjątkowym? Marzą Ci się studia inne niż wszystkie, a w dodatku zależy Ci na tym, by ich ukończenie dało satysfakcję i poczucie spełnienia? Nic prostszego! Wybierz kierunki realizowane przez Katedrę Filologii Klasycznej w Katowicach! W ofercie na rok akademicki 2019/2020 uruchomione zostają nabory na: filologię klasyczną (studia stacjonarne I i II stopnia) oraz mediteranistykę (studia stacjonarne I stopnia).

Od wielu lat doświadczona kadra dydaktyczna Katedry Filologii Klasycznej dokłada wszelkich starań, by sprostać oczekiwaniom studentów i w sposób optymalny dostosować program do ich potrzeb. Oprócz tradycyjnych zajęć naukowych (ćwiczeń i wykładów) w całorocznym harmonogramie edukacyjnym realizowane są interesujące konferencje naukowe i wykłady zagranicznych oraz krajowych specjalistów z dziedziny szeroko pojętego antyku. W ciągu kilku ostatnich lat KFK nawiązała współpracę z wieloma instytucjami, w których przeprowadzane są warsztaty terenowe (m.in. Muzeum Narodowe w Krakowie, Winnica „Patria” w Imielinie, Muzeum Zamkowe w Pszczynie). Studenci chętnie rozwijają tutaj swoje zainteresowania w ramach działalności Koła Młodych Klasyków. Jego członkowie organizują spotkania naukowe, wycieczki czy wspólne wyjścia do kina na seanse, których tematyka wpisuje się w zakres objęty programem dydaktycznym.  

Studia na kierunkach filologia klasyczna i mediteranistyka uczą precyzji i systematyczności, przez co doskonale przygotowują studentów do podjęcia pracy w wielu instytucjach. - Nasi absolwenci są doceniani przez pracodawców, a sami wysoko oceniają zdobytą podczas studiów wiedzę i doświadczenie. Naszym atutem jest prowadzenie zajęć w niewielkich grupach, co daje możliwość skupienia się na potrzebach i zainteresowaniach każdego ze studentów - mówi kierownik Katedry Filologii Klasycznej, dr hab. Anna Kucz, prof. UŚ.

Bogata oferta dydaktyczna obu kierunków to klucz do sukcesu. Studenci kształcą się w ramach następujących przedmiotów (wybór): praktyczna nauka języka łacińskiego i greckiego; kultura antyczna; historia literatury greckiej i rzymskiej; język włoski/hiszpański; metodologia badań nad tekstem; literaturoznawstwo; edycja tekstu antycznego; historia starożytnego Bliskiego Wschodu; kultura wina; widowiska świata śródziemnomorskiego; współczesna recepcja kultury antycznej. Zapraszamy serdecznie!

Zajęcia pt. „Przyroda w Muzeum Zamkowym w Pszczynie”, podczas których studenci mogli podziwiać m.in. eksponaty nawiązujące do antyku.

Wycieczka naukowa do Krakowa. Zwiedzanie Muzeum UJ Collegium Maius, wizyta w Bibliotece Jagiellońskiej i spacer w poszukiwaniu łacińskich inskrypcji. 


Zainteresowaniem młodzieży cieszą się prowadzone na uczelni wykłady w ramach Dni Otwartych Wydziału Filologicznego, a także ciekawe spotkania w szkołach ponadgimnazjalnych.

Nabory na studia prowadzone są w następujących terminach:

FILOLOGIA KLASYCZNA i MEDITERANISTYKA
(studia stacjonarne I stopnia)

I nabór: 3.06 - 10.07

II nabór: do 12.09

FILOLOGIA KLASYCZNA
(stacjonarne II stopnia)

I nabór: 3.06 - 12.09

Katedra Filologii Klasycznej | Wydział Filologiczny | tel. (32) 200 94 17

e-mail: kfk@us.edu.pl | www.kfk.us.edu.plfacebook.com/KFKUS/

40-032 Katowice, Pl. Sejmu Śląskiego 1 (pokój 117)

Opracowanie: dr Edyta Gryksa (Adiunkt w KFK UŚ)

T G+ F
Spotkanie ze Sławomirem Pastuszką, autorem książek o tematyce żydowskiej

Spotkanie ze Sławomirem Pastuszką, autorem książek o tematyce żydowskiej

6 września odbędzie się spotkanie ze Sławomirem Pastuszką - autorem publikacji o tematyce żydowskiej w związku z premierą książki "Byłem tam cztery...
Z podwórka na stadion. XX turniej dziecięcy o Puchar Tymbarku

Z podwórka na stadion. XX turniej dziecięcy o Puchar Tymbarku

Wystartowały zapisy do XX edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”
Miszong roztomajtych rzeczy, czyli wyprzedaż garażowa w Koszarach Ułańskich

Miszong roztomajtych rzeczy, czyli wyprzedaż garażowa w Koszarach Ułańskich

sobotę, 28 września Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej zaprasza wszystkich na Wyprzedaż Garażową połączoną z Jarmarkiem Książki...
Złoty Talizman 2019. Znamy program!

Złoty Talizman 2019. Znamy program!

Już w najbliższy weekend, 21-22 września odbędzie się IX Złoty Talizman - Ogólnopolski Przegląd Zespołów Ludowych.
Podsumowanie akcji NURD w Pszczynie: 40 wykroczeń wobec pieszych

Podsumowanie akcji NURD w Pszczynie: 40 wykroczeń wobec pieszych

ilkadziesiąt wykroczeń odnotowali pszczyńscy policjanci ruchu drogowego podczas akcji Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego (NURD), która trwała w...
Ogólnoeuropejska policyjna akcja "TELEFONY"

Ogólnoeuropejska policyjna akcja "TELEFONY"

poniedziałek, 16 września w całej europie policjanci ruchu drogowego prowadzą działania kontrolno-prewencyjne „TELEFONY". Mają one na celu...