(fot. powiat)

Tegoroczne „Żubrowisko” odbędzie się we wrześniu

Pszczyna
13.07.2020, 20:12

W sobotę, 26 września w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące wystąpią laureaci Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych "Żubrowisko" wraz z gwiazdą wieczoru.

Odwołany z powodu epidemii czerwcowy finał „Żubrowiska” ma nową datę. Tegoroczny festiwal odbędzie się 26 września w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące, gdzie oprócz laureatów przeglądu wystąpi prawdziwa gwiazda sceny muzycznej.

Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na leczenie Maciusia z Pszczyny, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Dwulatkowi w walce z okrutną chorobą może pomóc terapia genowa, która w zeszłym roku została dopuszczona do stosowania w USA, a od kilku tygodni podawana jest także w Polsce.

- Cały czas pracujemy nad procedurą sprzedaży biletów, aby pieniądze trafiały bezpośrednio na konto stowarzyszenia „Omnibus”, którego podopiecznym jest chory Maciek z Pszczyny - mówi Damian Cieszewski, wiecestarosta pszczyński.

Sprzedaż biletów na koncert finałowy „Żubrowiska” ruszy niebawem. Ze względu na charytatywny charakter wydarzenia, wejściówki będzie można nabyć w cenie, co najmniej 25 złotych.

Na bieżąco będziemy informować o szczegółach wydarzenia. Jeszcze w tym tygodniu zdradzimy nazwę zespołu, który wystąpi podczas wrześniowego finału największej imprezy muzycznej organizowanej przez powiat pszczyński.

Organizatorami wydarzenia są: Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Urząd Miejski w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury oraz Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu.

(źródło: powiat)

KK

T G+ F

Komentarze:

Gmina przekazała kolejne 15 tys. zł na wykonywanie wymazów

Gmina przekazała kolejne 15 tys. zł na wykonywanie wymazów

poniedziałek, 10 sierpnia gmina Pszczyna zwiększyła o kolejne 15 tysięcy złotych dofinansowanie do działania wymazobusa w naszej gminie. Kolejna umowa...
Wielki sukces GKS-u Pniówek

Wielki sukces GKS-u Pniówek

4 sierpnia 2020 r. Górniczy Klub Sportowy Pniówek 74 zdobył Puchar Polski Śląskiego Związku Piłki Nożnej
Samorządowcy pytają o czerwoną strefę

Samorządowcy pytają o czerwoną strefę

łodarze samorządów w powiecie chcą zweryfikowania, czy powiat pszczyński słusznie został przyporządkowany do tzw. czerwonej strefy z największym...
Nowa nawierzchnia na "Orliku" przy POSiRze

Nowa nawierzchnia na "Orliku" przy POSiRze

drugiej połowie sierpnia rozpoczną się prace związane z kompleksową modernizacją nawierzchni boiska "Orlik" przy Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji...
Chatka żubra przy Pokazowej Zagrodzie

Chatka żubra przy Pokazowej Zagrodzie

W wakacje w sąsiedztwie Pokazowej Zagrody Żubrów w Pszczynie otwarta została "Chatka żubra"
Komunikat Burmistrza Pszczyny

Komunikat Burmistrza Pszczyny