Trójka dzieci, a matka i ojciec pijani

Pszczyna
10.04.2019, 15:00

Opiekowała się trójką małych dzieci, mając w organizmie prawie 3,5 promila alkoholu, a ich ojciec, którego powiadomiła o przyjeździe policjantów i kuratora, prawie 2 promile. W takim stanie rodzice 2-, 4- i 6-latka „starali” się zająć swoimi pociechami.

Pszczyńscy policjanci interweniowali wobec matki, która, znajdując się pod wpływem alkoholu, zajmowała się trójką małych dzieci. Najmłodsze z nich miało dwa lata, a najstarsze sześć.

O zbadanie stanu trzeźwości matki zwrócił się zaniepokojony zastaną sytuacją kurator. Okazało się, że kobieta była pijana. Już przed południem miała w organizmie prawie 3,5 promila alkoholu. Zapytana o ojca dzieci, skontaktowała się z nim i poprosiła o opiekę nad nimi. Niestety, mężczyzna, który stawił się w mieszkaniu, również miał problemy z utrzymaniem równowagi. I w tym przypadku zbyt duża ilość wypitego wcześniej alkoholu przełożyła się na wynik wskazany przez alkomat - prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Dzieci wyglądały na zaniedbane, były płaczliwe i nerwowe. Wnętrze mieszkania także nie wyglądało najlepiej. Unosiła się tam woń alkoholu i silny zapach dymu tytoniowego. Trudno było mówić o porządku i czystości. Dodatkowo, matka dzieci znajdowała się już w takim stanie, że miała problemy z komunikacją i logiczną oceną sytuacji. Podobnie zresztą jak ojciec maluchów.

W chwili dzieci są już bezpieczne, trafiły do rodziny zastępczej. Teraz o losach rodziny zdecyduje sąd.

Jeżeli okaże się, że swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem rodzice narazili dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, grozić im będzie nawet 5 lat więzienia.

(źródło: KPP Pszczyna)

jack

T G+ F

Komentarze:

Hmmm 2019-04-10 godz. 16:03
Czy to w Jankowicach ? Bo też Taka rodzinka tylko że 4 dzieci mają. Mamusia rano już lekko wystawiona w sklepie. Było czuć że po wczorajszym A kupowała jeszcze 4 browarki. Szkoda mi tych dzieci naprawdę.
Pszczyński Bieg Powstańczy wystartuje za miesiąc!

Pszczyński Bieg Powstańczy wystartuje za miesiąc!

Już 182 zawodników zapisało się do Pszczyńskiego Biegu Powstańczego, który odbędzie się w sobotę, 17 sierpnia br.
Tymczasowy zakaz ruchu na odcinku ul. Głównej w Goczałkowicach

Tymczasowy zakaz ruchu na odcinku ul. Głównej w Goczałkowicach

owiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie informuje, że we wtorek, 16 lipca wprowadzony zostanie tymczasowy zakaz ruchu na odcinku drogi powiatowej - ul. Głównej w...
10 tys. zł dla Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Karola Miarki

10 tys. zł dla Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Karola Miarki

towarzyszenie Społeczno-Kulturalne Karola Miarki z Pielgrzymowic pozyskało fundusze na działalność wspierającą promocję i ochronę lokalnych tradycji i...
XII Memoriał im. Kazimierza Gazdy

XII Memoriał im. Kazimierza Gazdy

W niedzielę, 14 lipca odbył się XII Memoriał Kolarski im. Kazimierza Gazdy. W zawodach wzięło udział ok. 300 zawodników
Wspólna wypożyczalnia rowerów: Goczałkowice-Zdrój, Pszczyna i Tychy

Wspólna wypożyczalnia rowerów: Goczałkowice-Zdrój, Pszczyna i Tychy

d 26 lipca br. strefa użytkowania samoobsługowej wypożyczalni rowerów obejmująca Goczałkowice-Zdrój oraz Pszczynę zostanie poszerzona o Tychy. Dzięki...
Dziyń Ślónskij Fany

Dziyń Ślónskij Fany

W poniedziałek, 15 lipca przypada Dzień Śląskiej Flagi. Z tej okazji ulice w wielu śląskich miastach zostały przyozdobione żółto-niebieskimi flagami