Trójka dzieci, a matka i ojciec pijani

Pszczyna
10.04.2019, 15:00

Opiekowała się trójką małych dzieci, mając w organizmie prawie 3,5 promila alkoholu, a ich ojciec, którego powiadomiła o przyjeździe policjantów i kuratora, prawie 2 promile. W takim stanie rodzice 2-, 4- i 6-latka „starali” się zająć swoimi pociechami.

Pszczyńscy policjanci interweniowali wobec matki, która, znajdując się pod wpływem alkoholu, zajmowała się trójką małych dzieci. Najmłodsze z nich miało dwa lata, a najstarsze sześć.

O zbadanie stanu trzeźwości matki zwrócił się zaniepokojony zastaną sytuacją kurator. Okazało się, że kobieta była pijana. Już przed południem miała w organizmie prawie 3,5 promila alkoholu. Zapytana o ojca dzieci, skontaktowała się z nim i poprosiła o opiekę nad nimi. Niestety, mężczyzna, który stawił się w mieszkaniu, również miał problemy z utrzymaniem równowagi. I w tym przypadku zbyt duża ilość wypitego wcześniej alkoholu przełożyła się na wynik wskazany przez alkomat - prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Dzieci wyglądały na zaniedbane, były płaczliwe i nerwowe. Wnętrze mieszkania także nie wyglądało najlepiej. Unosiła się tam woń alkoholu i silny zapach dymu tytoniowego. Trudno było mówić o porządku i czystości. Dodatkowo, matka dzieci znajdowała się już w takim stanie, że miała problemy z komunikacją i logiczną oceną sytuacji. Podobnie zresztą jak ojciec maluchów.

W chwili dzieci są już bezpieczne, trafiły do rodziny zastępczej. Teraz o losach rodziny zdecyduje sąd.

Jeżeli okaże się, że swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem rodzice narazili dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, grozić im będzie nawet 5 lat więzienia.

(źródło: KPP Pszczyna)

jack

T G+ F

Komentarze:

Hmmm 2019-04-10 godz. 16:03
Czy to w Jankowicach ? Bo też Taka rodzinka tylko że 4 dzieci mają. Mamusia rano już lekko wystawiona w sklepie. Było czuć że po wczorajszym A kupowała jeszcze 4 browarki. Szkoda mi tych dzieci naprawdę.
Władza kontra obywatele. Pawłowicka strefa niezgody

Władza kontra obywatele. Pawłowicka strefa niezgody

a sile przybiera spór między mieszkańcami Pawłowic a władzami tej gminy. Przyczyną konfliktu jest ziemia, którą gmina chce przeznaczyć pod tereny...
W najbliższą sobotę Motoserce Pszczyna 2019

W najbliższą sobotę Motoserce Pszczyna 2019

Setki motocykli, pokazy, koncerty, a co najważniejsze dwa ambulanse do poboru krwi – tak wygląda pszczyńskie Motoserce
30 kwietnia upływa termin na złożenie PIT-u

30 kwietnia upływa termin na złożenie PIT-u

aczelnik Urzędu Skarbowego w Pszczynie przypomina, że z dniem 30 kwietnia 2019 roku (wtorek) upływa termin na złożenie przez podatników do Urzędu...
XIV Piknik Integracyjny „Tacy Sami - Inni”

XIV Piknik Integracyjny „Tacy Sami - Inni”

Kulejące Anioły zapraszają na XIV Piknik Integracyjny pn. „Tacy Sami - Inni”, który odbędzie się w niedzielę 5 maja na rynku w Pszczynie
Nagrodzą wyjątkowe kobiety

Nagrodzą wyjątkowe kobiety

Po raz siódmy wyjątkowe kobiety z powiatu pszczyńskiego otrzymają odznaczenia „Klejnot Ziemi Pszczyńskiej”. Kandydatki można zgłaszać do 6 maja
Niebezpiecznie na drogach w świąteczny poniedziałek

Niebezpiecznie na drogach w świąteczny poniedziałek

Do dwóch wypadków samochodowych doszło w drugi dzień świąt na drogach szybkiego ruchu w powiecie pszczyńskim – DK 1 oraz „wiślance”