(fot. UM)

Trwają remonty w gminnych szkołach i przedszkolach

Pszczyna
13.07.2020, 18:52

Większość prac remontowo-budowlanych przeprowadzanych w pszczyńskich placówkach oświatowych planowanych jest na okres wakacyjny. Podobnie jest i w tym roku.

- Rozpoczęły się remonty w przedszkolach i szkołach. Wszystkie prace zakończą się przed pierwszym dzwonkiem. Życzymy sobie oczywiście, aby nic nie zakłóciło powrotu uczniów do szkół - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Większe remonty zostaną przeprowadzone m.in. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Studzionce. Tam zaplanowano cyklinowanie parkietów. Odmalowana zostanie sala gimnastyczna, a także wybrane pomieszczenia, korytarze, klatka schodowa, część sal lekcyjnych oraz szatnie.

W SP nr 1 przeprowadzony zostanie remont sanitariatów. Nowe toalety powstaną również w Zespole Szkolno-Przedszkolnym przy ul. Staromiejskiej. Jedno z pomieszczeń na I piętrze zaadoptowane zostanie na toalety z przeznaczeniem dla oddziałów przedszkolnych. W szkole przy ul. K. Wielkiego naprawy wymaga kocioł c.w.u.

Ekipa budowlana pojawiła się również w Przedszkolu nr 1 przy ul. J. Kupca. Zakres robót obejmuje wymianę drzwi drewnianych na aluminiowe do czterech sal zajęć. W miejscu paneli podłogowych w trzech salach została położona nowa wykładzina.

Prace malarskie będą miały miejsce w wielu szkołach, gdzie odmalowane zostaną: sale lekcyjne, korytarze, kuchnie, a także sanitariaty.

(źródło: UM)

KK

T G+ F

Komentarze:

Wstrzymano przyjęcia do hospitalizacji w pszczyńskim szpitalu

Wstrzymano przyjęcia do hospitalizacji w pszczyńskim szpitalu

U dwojga pracowników Izby Przyjęć Szpitala Powiatowego w Pszczynie stwierdzono dodatni wynik testu w kierunku SARS-CoV-2
Gmina przekazała kolejne 15 tys. zł na wykonywanie wymazów

Gmina przekazała kolejne 15 tys. zł na wykonywanie wymazów

poniedziałek, 10 sierpnia gmina Pszczyna zwiększyła o kolejne 15 tysięcy złotych dofinansowanie do działania wymazobusa w naszej gminie. Kolejna umowa...
Wielki sukces GKS-u Pniówek

Wielki sukces GKS-u Pniówek

4 sierpnia 2020 r. Górniczy Klub Sportowy Pniówek 74 zdobył Puchar Polski Śląskiego Związku Piłki Nożnej
Samorządowcy pytają o czerwoną strefę

Samorządowcy pytają o czerwoną strefę

łodarze samorządów w powiecie chcą zweryfikowania, czy powiat pszczyński słusznie został przyporządkowany do tzw. czerwonej strefy z największym...
Nowa nawierzchnia na "Orliku" przy POSiRze

Nowa nawierzchnia na "Orliku" przy POSiRze

drugiej połowie sierpnia rozpoczną się prace związane z kompleksową modernizacją nawierzchni boiska "Orlik" przy Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji...
Chatka żubra przy Pokazowej Zagrodzie

Chatka żubra przy Pokazowej Zagrodzie

W wakacje w sąsiedztwie Pokazowej Zagrody Żubrów w Pszczynie otwarta została "Chatka żubra"