Art. spons. Z sercem dla Ciebie! Zagłosuj właściwie!

Powiat Pszczyński
09.10.2019, 13:30

Nazywam się Agnieszka Gorgoń-Komor, pomoc ludziom jest moim życiowym powołaniem. Wiem, jak wiele zależy od tego, jaką decyzję podejmę podczas leczenia pacjenta. Jestem także samorządowcem, pierwszą kobietą w historii Bielska-Białej, która zasiada w prezydium Rady Miejskiej. Teraz pora na krok dalej – pora na decyzję, jaki ma być nasz kraj, jaka ma być Polska.

Deklaruję, że jako Senator nie będę pobierać pensji. Nie będę „zawodowym” Senatorem, bo dalej chcę leczyć ludzi. Myślę, że jako specjalista, który zajmuje się na co dzień ochroną zdrowia i ma na tym polu duże sukcesy, z powodzeniem będę mogła zająć się kwestiami, które tego dotyczą.

www.facebook.com/agnieszkagorgonkomor   

www.koalicjaobywatelska.pl/kandydaci/78-bielsko-biala/agnieszka-gorgon-komor

Zachęcam – 13 października idźmy na wybory! Razem zdecydujmy, jaki będzie nasz następny krok!

Kilka słów o mnie:

Jestem bielszczanką, związaną od młodości z osiedlem Złote Łany. Obecnie mieszkam w Mikuszowicach Krakowskich. Jestem doktorem nauk medycznych, lekarzem, absolwentką Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie: specjalistą chorób wewnętrznych, specjalistą kardiologiem oraz absolwentką Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej w Warszawie – lekarzem medycyny estetycznej.

Jako starszy asystent Oddziału Kardiologii w Szpitalu Wojewódzkim byłam jedyną kobietą implantującą stymulatory serca. Obecnie pełnię funkcję zastępcy ordynatora Oddziału Kardiologii i Kardioonkologii Beskidzkiego Centrum Onkologii Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku Białej.

Byłam zastępcą sekretarza Okręgowej Rady Lekarskiej IV kadencji, od tej pory aktywnie działam w samorządzie lekarskim, szczególnie jako wykładowca Ośrodka Kształcenia Beskidzkiej Izby Lekarskiej, a od listopada 2013 r. jako jego koordynator. Jestem uczestniczką wielu krajowych i zagranicznych konferencji naukowych, członkiem Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego ESC i Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego PTK. Od kilku lat pełnię funkcję Prezesa Oddziału Beskidzkiego Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, a organizując liczne wydarzenia, integruję środowisko lekarskie z bielszczanami. W 2019 roku uzyskałam tytuł MBA w Ochronie Zdrowia.

Moim mężem jest Klaudiusz Komor, także lekarz kardiolog. Mamy córkę Kasię, która jest lekarzem dentystą i labradora - Nemo. W wolnym czasie, którego niestety jest niewiele, uwielbiam karawaning, narciarstwo i podróże.

Moje sukcesy: 

1. Jestem autorką pionierskiego projektu pn. „Akademia Lekarza Rodzinnego” – podnoszącego kwalifikacje lekarzy rodzinnych z całego powiatu bielskiego. Organizuję Bal Lekarzy, dzięki którym wspieramy wiele organizacji pozarządowych.

2. Jestem współorganizatorem akcji profilaktycznych, mających na celu rozpoznanie chorób układu krążenia oraz chorób cywilizacyjnych.

3. Jestem współorganizatorem i wykładowcą podczas Międzynarodowych Beskidzkich Dni Serca w BCK.

4. Uczestniczę i wykładam podczas Kongresu Kobiet Podbeskidzia. Za działalność na rzecz pieczy zastępczej zostałam nagrodzona Perłą Podbeskidzia 2015.

5. Jestem współautorką rozwoju i rozbudowy Bielskiego Centrum Onkologii.

6. Dzięki mojej inicjatywie na osiedlu Złote Łany świadczona jest nieodpłatna pomoc prawna.

7. Jako radna VII kadencji Rady Miejskiej – Przewodnicząca Komisji Zdrowia Polityki Społecznej i Sportu byłam jedną z najaktywniejszych radnych. Wiele moich interpelacji doczekało się realizacji.

8. Jestem pierwszą kobietą na stanowisku wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej.

Mój program:

1. Wzrost finansowania ochrony zdrowia – obecnie w Polsce jest ono na jednym z najniższych poziomów w Europie. Konieczne jest zwiększenie nakładów na ochronę zdrowia do co najmniej 6,8% PKB w krótkim czasie. Większe nakłady przełożą się bezpośrednio na dostępność usług medycznych dla każdego obywatela, spowodują zmniejszenie kolejek do specjalistów oraz skrócenie czasu oczekiwania na zabiegi medyczne.

2. Zmiana zasad finansowania opieki szpitalnej – konieczna jest całkowita modyfikacja sieci szpitali, która w obecnym kształcie powoduje nasilone zadłużanie się – trzeba wprowadzić inny system finansowania oparty na przepływie środków za pacjentem. W ten sposób szpitale będą się starały jak najlepiej leczyć pacjentów, aby zachęcić pozostałych do leczenia się w tym szpitalu. Obecnie system ryczałtowy jest demotywujący (środki i tak będą takie same – niezależnie jak będziemy leczyć), a brak możliwości rozliczania nadwykonań powoduje, że szpitale starają się unikać szczególnie kosztochłonnych pacjentów.

3. Obowiązkowe darmowe szczepienia przeciw HPV – profilaktyka raka szyjki macicy. Podstawową zasadą medycyny jest „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Obecnie rak szyjki macicy jest czwartym najczęstszym nowotworem złośliwym u kobiet. Powszechnie wiadomo, że szczepienie przeciwko HPV znacznie zmniejsza ryzyko zachorowania – powinno zatem znaleźć się ono bezpłatnie w obowiązkowym kalendarzu szczepień.

4. Szeroka społeczna kampania profilaktyczna uświadamiająca społeczeństwu znaczenie próchnicy, jako czynnika ryzyka wielu chorób w tym również ogólnoustrojowych. Obecnie stan uzębienia Polaków pozostawia wiele do życzenia – w tym aspekcie odstajemy drastycznie od innych krajów Unii Europejskiej. Konieczne jest przeprowadzenie szerokiej kampanii informacyjnej finansowanej ze środków publicznych aby uzyskać w przyszłości efekty w tej materii.

5. Likwidacja kolejek w SOR-ach – system ratownictwa w Polsce wymaga gruntownej przebudowy – obecnie preferuje się lokalizacje nocnej i świątecznej opieki w szpitalach razem z SOR-ami, co powoduje nadmierne wydłużanie kolejek i czasu oczekiwania na pomoc. Konieczne jest całkowite oddzielenie tych dwóch rodzajów opieki zdrowotnej tak, aby na SOR-y trafiali wyłącznie pacjenci w stanach zagrożenia życia, przywożeni przez zespoły ratownicze, a pozostali pacjenci korzystali z nocnej i świątecznej opieki w zupełnie innych miejscach.

6. Ułatwienia w dostępie do opieki zdrowotnej dla niepełnosprawnych – obecnie osoby niepełnosprawne na każdym kroku napotykają trudności w dostępie do lekarza – czy to logistyczne czy organizacyjne. Należy powszechnie wprowadzić dla nich ułatwienia w postaci wyszczególnionych godzin przyjęć w wybranych gabinetach, utworzenie osobnych kolejek dla takich osób i stworzenia specjalnych punktów informacyjnych o sieci placówek z ułatwieniami dla niepełnosprawnych.

7. Finansowanie leczenia ofiar wypadków spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców na ich koszt – będzie to dodatkowym czynnikiem zniechęcającym do jazdy pod wpływem alkoholu, co powinno przełożyć się na spadek ilości wypadków drogowych.

T G+ F
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie

Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie

d wielu lat w okresie bożonarodzeniowym spotykamy się na Pszczyńskim Jarmarku Świątecznym. Z powodu pandemii w tym roku to tradycyjne wydarzenie nie...
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej

35 lat Muzeum Prasy Śląskiej

uzeum Prasy Śląskiej im. Wojciecha Korfantego w Pszczynie obchodzi 35-lecie istnienia. Z okazji jubileuszu zastępca burmistrza Barbara Sopot-Zembok...
Uhonorowani przez Sybiraków

Uhonorowani przez Sybiraków

Sybiracy w podziękowaniu za wieloletnią współpracę wręczyli odznaki władzom powiatu i pracownicom pszczyńskiego starostwa
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty

Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty

rzyszłoroczne wydatki gminy Pszczyna wyniosą niemal 324 mln zł. Taką decyzję podjęli radni, którzy opowiedzieli się za przyjęciem uchwały...
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

15 grudnia Rada Gminy Goczałkowice-Zdrój przyjęła uchwałę w sprawie wystąpienia z apelem do premiera dotyczącym uzdrowiska
Konkurs "Pierwsze zdjęcie na Instagramie"

Konkurs "Pierwsze zdjęcie na Instagramie"

Już wkrótce Gmina Pawłowice będzie miała swój profil na Instagramie. Z tej okazji ogłoszony został konkurs „Pierwsze zdjęcie na Instagramie”