Znaki dookoła nas

Powiat
09.04.2019, 10:19

Kwitną żonkile, jedne z pierwszych wiosennych kwiatów. W tym roku po raz pierwszy w powiecie pszczyńskim specjalnie utworzono ponad 26 żonkilowych rabatek, grządek i zakątków, w których żonkile kwitną wokół tablic z napisem „Znaki Nadziei”.

Autorem akcji jest Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie, a uczestnikami 20 szkół i przedszkoli w całym powiecie, Miejski Zakład Zieleni oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej, firmy − BA-BET i Gorke Electronic, filia Pedagogicznej Biblioteki Publicznej oraz parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Pszczynie.

Codzienna praca hospicjum, któremu patronuje Ojciec Pio, ma coraz większy zasięg − miesięcznie hospicjum obejmuje opieką ok. 50 pacjentów, a wraz z nimi blisko 200 osób z rodzin chorych. Praca odbywa się w mieszkaniach chorych i jest nakierowana na indywidualne potrzeby pacjentów, ale także ich najbliższych domowników. Opieka nad ciężko chorymi jest trudną, ale bardzo potrzebną misją, jest wyrazem szacunku i troski aż do ostatnich chwil ludzkiego życia, poświęceniem odchodzącemu człowiekowi maksymalnej uwagi z dbałością o każdy szczegół. Jednocześnie jest pełna współczucia i delikatności, wymaga wieloletniego doświadczenia i otwartości także na potrzeby rodzin chorych, bo muszą radzić sobie z problemami dotychczas dla nich nieznanymi.

W Polsce hospicja szczególnie zasługują na wsparcie społeczne, ponieważ w większości są prowadzone w ramach organizacji pozarządowych, więc muszą starać się o każdą złotówkę na działalność. Można ją doceniać i promować na różny sposób, a im więcej takich znaków, w tym Znaków Nadziei, tym więcej potwierdzeń, że jest potrzebna i wartościowa, jak każde życie.

Nabór do programu „Znaki Nadziei” trwa. Szczegóły można znaleźć w zakładce „Przyłącz się” na stronie internetowej hospicjum: www.hospicjumOjcaPio.pl.

Hospicjum zachęca również do przekazywania 1% podatku (KRS 0000130935) − do 30 kwietnia oraz darowizn (nr konta 03 1020 2528 00000702 0015 2728). To też czytelny znak społecznego poparcia.

jack

T G+ F

Komentarze:

Pszczyński Bieg Powstańczy wystartuje za miesiąc!

Pszczyński Bieg Powstańczy wystartuje za miesiąc!

Już 182 zawodników zapisało się do Pszczyńskiego Biegu Powstańczego, który odbędzie się w sobotę, 17 sierpnia br.
Tymczasowy zakaz ruchu na odcinku ul. Głównej w Goczałkowicach

Tymczasowy zakaz ruchu na odcinku ul. Głównej w Goczałkowicach

owiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie informuje, że we wtorek, 16 lipca wprowadzony zostanie tymczasowy zakaz ruchu na odcinku drogi powiatowej - ul. Głównej w...
10 tys. zł dla Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Karola Miarki

10 tys. zł dla Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Karola Miarki

towarzyszenie Społeczno-Kulturalne Karola Miarki z Pielgrzymowic pozyskało fundusze na działalność wspierającą promocję i ochronę lokalnych tradycji i...
XII Memoriał im. Kazimierza Gazdy

XII Memoriał im. Kazimierza Gazdy

W niedzielę, 14 lipca odbył się XII Memoriał Kolarski im. Kazimierza Gazdy. W zawodach wzięło udział ok. 300 zawodników
Wspólna wypożyczalnia rowerów: Goczałkowice-Zdrój, Pszczyna i Tychy

Wspólna wypożyczalnia rowerów: Goczałkowice-Zdrój, Pszczyna i Tychy

d 26 lipca br. strefa użytkowania samoobsługowej wypożyczalni rowerów obejmująca Goczałkowice-Zdrój oraz Pszczynę zostanie poszerzona o Tychy. Dzięki...
Dziyń Ślónskij Fany

Dziyń Ślónskij Fany

W poniedziałek, 15 lipca przypada Dzień Śląskiej Flagi. Z tej okazji ulice w wielu śląskich miastach zostały przyozdobione żółto-niebieskimi flagami