Znaki dookoła nas

Powiat
09.04.2019, 10:19

Kwitną żonkile, jedne z pierwszych wiosennych kwiatów. W tym roku po raz pierwszy w powiecie pszczyńskim specjalnie utworzono ponad 26 żonkilowych rabatek, grządek i zakątków, w których żonkile kwitną wokół tablic z napisem „Znaki Nadziei”.

Autorem akcji jest Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie, a uczestnikami 20 szkół i przedszkoli w całym powiecie, Miejski Zakład Zieleni oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej, firmy − BA-BET i Gorke Electronic, filia Pedagogicznej Biblioteki Publicznej oraz parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Pszczynie.

Codzienna praca hospicjum, któremu patronuje Ojciec Pio, ma coraz większy zasięg − miesięcznie hospicjum obejmuje opieką ok. 50 pacjentów, a wraz z nimi blisko 200 osób z rodzin chorych. Praca odbywa się w mieszkaniach chorych i jest nakierowana na indywidualne potrzeby pacjentów, ale także ich najbliższych domowników. Opieka nad ciężko chorymi jest trudną, ale bardzo potrzebną misją, jest wyrazem szacunku i troski aż do ostatnich chwil ludzkiego życia, poświęceniem odchodzącemu człowiekowi maksymalnej uwagi z dbałością o każdy szczegół. Jednocześnie jest pełna współczucia i delikatności, wymaga wieloletniego doświadczenia i otwartości także na potrzeby rodzin chorych, bo muszą radzić sobie z problemami dotychczas dla nich nieznanymi.

W Polsce hospicja szczególnie zasługują na wsparcie społeczne, ponieważ w większości są prowadzone w ramach organizacji pozarządowych, więc muszą starać się o każdą złotówkę na działalność. Można ją doceniać i promować na różny sposób, a im więcej takich znaków, w tym Znaków Nadziei, tym więcej potwierdzeń, że jest potrzebna i wartościowa, jak każde życie.

Nabór do programu „Znaki Nadziei” trwa. Szczegóły można znaleźć w zakładce „Przyłącz się” na stronie internetowej hospicjum: www.hospicjumOjcaPio.pl.

Hospicjum zachęca również do przekazywania 1% podatku (KRS 0000130935) − do 30 kwietnia oraz darowizn (nr konta 03 1020 2528 00000702 0015 2728). To też czytelny znak społecznego poparcia.

jack

T G+ F

Komentarze:

Władza kontra obywatele. Pawłowicka strefa niezgody

Władza kontra obywatele. Pawłowicka strefa niezgody

a sile przybiera spór między mieszkańcami Pawłowic a władzami tej gminy. Przyczyną konfliktu jest ziemia, którą gmina chce przeznaczyć pod tereny...
W najbliższą sobotę Motoserce Pszczyna 2019

W najbliższą sobotę Motoserce Pszczyna 2019

Setki motocykli, pokazy, koncerty, a co najważniejsze dwa ambulanse do poboru krwi – tak wygląda pszczyńskie Motoserce
30 kwietnia upływa termin na złożenie PIT-u

30 kwietnia upływa termin na złożenie PIT-u

aczelnik Urzędu Skarbowego w Pszczynie przypomina, że z dniem 30 kwietnia 2019 roku (wtorek) upływa termin na złożenie przez podatników do Urzędu...
XIV Piknik Integracyjny „Tacy Sami - Inni”

XIV Piknik Integracyjny „Tacy Sami - Inni”

Kulejące Anioły zapraszają na XIV Piknik Integracyjny pn. „Tacy Sami - Inni”, który odbędzie się w niedzielę 5 maja na rynku w Pszczynie
Nagrodzą wyjątkowe kobiety

Nagrodzą wyjątkowe kobiety

Po raz siódmy wyjątkowe kobiety z powiatu pszczyńskiego otrzymają odznaczenia „Klejnot Ziemi Pszczyńskiej”. Kandydatki można zgłaszać do 6 maja
Niebezpiecznie na drogach w świąteczny poniedziałek

Niebezpiecznie na drogach w świąteczny poniedziałek

Do dwóch wypadków samochodowych doszło w drugi dzień świąt na drogach szybkiego ruchu w powiecie pszczyńskim – DK 1 oraz „wiślance”