(fot. powiat)

Znamy terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych

Powiat
21.05.2020, 11:25

W połowie czerwca ruszy rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok 2020/2021. Harmonogram został dostosowany do zmienionego ze względu na epidemię terminu przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty.

Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami absolwenci szkół podstawowych będą mogli składać w dwóch etapach:

- Od 15 czerwca do 10 lipca będą mieli czas na złożenie wniosku i uzupełnienie go o świadectwo ukończenia szkoły.

- Od 31 lipca do 4 sierpnia będą musieli dostarczyć zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty. Dla absolwentów klas ósmych będzie to także ostatni moment na zmianę wniosków o przyjęcie, w tym zamianę szkół, do których będą kandydować.

- Ze względu na aktualną sytuację, w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania placówek oświatowych wniosek o przyjęcie do szkoły wraz z załącznikami może być przesyłany za pomocą środków komunikacji elektronicznej, jeśli rodzic ucznia posiada podpis elektroniczny - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński. Z wynikami postępowania rekrutacyjnego uczniowie wraz z rodzicami będą mogli zapoznać się poprzez elektroniczny system rekrutacji.

Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 12 sierpnia. Od 13 do 18 sierpnia uczniowie będą mieli obowiązek dostarczyć oryginał świadectwa ukończenia szkoły i zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego do wybranej placówki, jeśli nie złożyli tych dokumentów w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej.

Terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2020/2021 do branżowej szkoły II stopnia będą ogłaszane przez właściwego kuratora oświaty.

Już dziś warto zapoznać się z bogatą ofertą szkół powiatowych: I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. Generała Józefa Bema w Pszczynie, Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie, Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli oraz Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych im. Janusza Korczaka w Pszczynie.

Stawiają one przede wszystkim na wszechstronny rozwój młodzieży, dając jednocześnie każdemu szansę na zdobycie atrakcyjnego zawodu lub świetne przygotowanie na wymarzone studia. Technik - programista, magazynier - logistyk i technik - rachunkowości - to nowe kierunki, na które nabór ruszy po raz pierwszy w roku szkolnym 2020/2021.

(źródło: powiat)

KK

T G+ F

Komentarze:

Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie

Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie

d wielu lat w okresie bożonarodzeniowym spotykamy się na Pszczyńskim Jarmarku Świątecznym. Z powodu pandemii w tym roku to tradycyjne wydarzenie nie...
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej

35 lat Muzeum Prasy Śląskiej

uzeum Prasy Śląskiej im. Wojciecha Korfantego w Pszczynie obchodzi 35-lecie istnienia. Z okazji jubileuszu zastępca burmistrza Barbara Sopot-Zembok...
Uhonorowani przez Sybiraków

Uhonorowani przez Sybiraków

Sybiracy w podziękowaniu za wieloletnią współpracę wręczyli odznaki władzom powiatu i pracownicom pszczyńskiego starostwa
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty

Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty

rzyszłoroczne wydatki gminy Pszczyna wyniosą niemal 324 mln zł. Taką decyzję podjęli radni, którzy opowiedzieli się za przyjęciem uchwały...
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

15 grudnia Rada Gminy Goczałkowice-Zdrój przyjęła uchwałę w sprawie wystąpienia z apelem do premiera dotyczącym uzdrowiska
Konkurs "Pierwsze zdjęcie na Instagramie"

Konkurs "Pierwsze zdjęcie na Instagramie"

Już wkrótce Gmina Pawłowice będzie miała swój profil na Instagramie. Z tej okazji ogłoszony został konkurs „Pierwsze zdjęcie na Instagramie”