(fot. powiat)

Znamy terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych

Powiat
21.05.2020, 11:25

W połowie czerwca ruszy rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok 2020/2021. Harmonogram został dostosowany do zmienionego ze względu na epidemię terminu przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty.

Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami absolwenci szkół podstawowych będą mogli składać w dwóch etapach:

- Od 15 czerwca do 10 lipca będą mieli czas na złożenie wniosku i uzupełnienie go o świadectwo ukończenia szkoły.

- Od 31 lipca do 4 sierpnia będą musieli dostarczyć zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty. Dla absolwentów klas ósmych będzie to także ostatni moment na zmianę wniosków o przyjęcie, w tym zamianę szkół, do których będą kandydować.

- Ze względu na aktualną sytuację, w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania placówek oświatowych wniosek o przyjęcie do szkoły wraz z załącznikami może być przesyłany za pomocą środków komunikacji elektronicznej, jeśli rodzic ucznia posiada podpis elektroniczny - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński. Z wynikami postępowania rekrutacyjnego uczniowie wraz z rodzicami będą mogli zapoznać się poprzez elektroniczny system rekrutacji.

Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 12 sierpnia. Od 13 do 18 sierpnia uczniowie będą mieli obowiązek dostarczyć oryginał świadectwa ukończenia szkoły i zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego do wybranej placówki, jeśli nie złożyli tych dokumentów w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej.

Terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2020/2021 do branżowej szkoły II stopnia będą ogłaszane przez właściwego kuratora oświaty.

Już dziś warto zapoznać się z bogatą ofertą szkół powiatowych: I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. Generała Józefa Bema w Pszczynie, Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie, Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli oraz Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych im. Janusza Korczaka w Pszczynie.

Stawiają one przede wszystkim na wszechstronny rozwój młodzieży, dając jednocześnie każdemu szansę na zdobycie atrakcyjnego zawodu lub świetne przygotowanie na wymarzone studia. Technik - programista, magazynier - logistyk i technik - rachunkowości - to nowe kierunki, na które nabór ruszy po raz pierwszy w roku szkolnym 2020/2021.

(źródło: powiat)

KK

T G+ F

Komentarze:

„Cała Polska czyta dzieciom”

„Cała Polska czyta dzieciom”

W tym roku z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju Tydzień Czytania przeniesiony zostaje w przestrzeń wirtualną
Ponad 12 mln zł już u lokalnych przedsiębiorców

Ponad 12 mln zł już u lokalnych przedsiębiorców

olejnych 15 mln zł, a łącznie już 41,5 mln zł ma do dyspozycji Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie na wsparcie rynku pracy w związku z epidemią...
375 zakażeń w powiecie pszczyńskim

375 zakażeń w powiecie pszczyńskim

o 29 maja (stan na godz.14.00) Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Tychach potwierdziła zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u 375 mieszkańców...
Plenerowe Kino Skansenowe

Plenerowe Kino Skansenowe

Przez cały czerwiec, co tydzień, w pszczyńskim Skansenie będą odbywać się koncerty oraz prelekcje filmów. Wszystko z zachowaniem wymogów sanitarnych
PCKul i MPBP zdobyły granty z Ministerstwa Kultury

PCKul i MPBP zdobyły granty z Ministerstwa Kultury

śród 1182 podmiotów na 5948 złożonych wniosków do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Kultura w sieci" znalazły się Pszczyńskie Centrum...
400 nowych sadzonek krzewów i pnączy

400 nowych sadzonek krzewów i pnączy

mina Pszczyna otrzymała dofinansowanie w ramach programu „Wzbogacenie różnorodności biologicznej na terenie zabytkowego Parku Pszczyńskiego” z...