"Żubrowisko" w PCKul-u oraz online

Pszczyna
25.09.2020, 17:09

Nie tylko pandemia, ale także niepewna pogoda zmuszają organizatorów do ciągłych zmian scenariusza „Żubrowiska”. Sobotnie koncerty odbędą się w Pszczyńskim Centrum Kultury. Aby dotrzeć do szerszego grona osób, wydarzenie będzie transmitowane na Facebooku, portalu Pless.pl oraz w ośmiu pubach w powiecie pszczyńskim. Bawcie się i wspierajcie Maciusia Cieślika.

Nie ma gorszego scenariusza dla organizatorów plenerowego koncertu niż zapowiadane opady deszczu. - Wspólnie z pozostałymi współorganizatorami wydarzenia, ze względu na bardzo niepewną pogodę, niską temperaturę, w trosce o komfort uczestników postanowiliśmy przenieść koncerty do sali PCKul-u. Decyzja zapadła w czwartkowe popołudnie, czyli w ostatnim momencie, kiedy miały rozpoczynać się przygotowania w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące - budowa sceny, wyznaczanie miejsc i wiele innych działań - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński.

Podkreśla też, że są jeszcze bilety na koncerty - w PCKul-u może bawić się 120 fanów. Sprzedaż cegiełek online potrwa do soboty, 26 września do godz. 15.00. Jeżeli cała pula nie zostanie sprzedana, wejściówki będzie można kupić także w PCKul-u przed i w trakcie koncertu. Ten oczywiście już w sobotę, 26 września. Wchodząc na miejsce imprezy każdy uczestnik otrzyma maseczkę z logo „Żubrowiska”.

Organizatorzy znaleźli sposób na to, by dotrzeć do szerszego grona osób. Dla tych, którzy nie będą mogli pojawić się osobiście lub dla których zabraknie miejsca w sali Pszczyńskiego Centrum Kultury, wydarzenie będzie transmitowane „na żywo” w Internecie. Relację będzie można śledzić już od godz. 17.30 na fanpejdżu powiatu pszczyńskiego (@PowiatPszczynskiOficjalnyProfil) oraz na portalu Pless.pl

- Chcąc dotrzeć do jak największego grona odbiorców, a przede wszystkim zachęcić do wpłacania pieniędzy na terapię genową dla Maciusia Cieślika z Jankowic, zaprosiliśmy puby i kawiarnie z powiatu pszczyńskiego, by pokazywały transmisję z koncertów. Bardzo dziękuję za wspaniały odzew - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński. W każdym z ośmiu pubów będzie można wspierać zbiórkę na leczenie Maciusia Cieślika, wrzucając pieniądze do puszek stowarzyszenia „Omnibus”.

„Żubrowisko” online będzie można oglądać w następujących pubach: Sztamfer, Pivnica, K2, Bugsy’s, Briff i Ośrodek nad Dokawą w Pszczynie, Sport Cafe w Pawłowicach oraz Wake Park w Goczałkowicach-Zdroju.

Zachęcamy osoby, które będą śledzić transmisję online w swoich domach lub pubach, by robiły sobie zdjęcia i zamieszczały je na Instagramie z hasztagiem #żubrowisko2020 lub w komentarzu pod transmisją na powiatowym Facebooku. Ze zdjęć powstanie galeria fanów „Żubrowiska”.

Wyjątkowe zespoły i gwiazda - Cyrk Deriglasoff
„Żubrowisko” czyli Przegląd Amatorskich Zespołów Muzycznych to największa impreza muzyczna organizowana przez powiat pszczyński i partnerów. Do tegorocznej edycji zgłosiły się 23 kapele z całej Polski, jury w składzie Barbara Broda-Malon, Mariusz Szulakowski oraz Daniel Kurtyka do przeglądu zakwalifikowało pięć z nich: Mexyk z Łodzi, Roxana Tutaj & Good Omen z Poznania, Snowblind z Katowic, Chłodno z Pszczyny oraz White Deer z Goleszowa. Zespoły powalczą o nagrody finansowe - Nagrodę Starosty Pszczyńskiego w wysokości 3 000 zł (laureat) oraz Nagrodę Burmistrza Pszczyny w wysokości 2 000 zł (zdobywca 2. miejsca). Laureatów przeglądu poznamy o godz. 17.45, którzy następnie dadzą godzinne koncerty. Będzie to idealna rozgrzewka przed gwiazdą wieczoru - Cyrkiem Deriglasoff.

Cyrk Deriglasoff to projekt Olafa Deriglasoffa - wokalisty i instrumentalisty od ponad trzech dekad związanego ze sceną niezależną i muzyką alternatywną. Grupa występuje w efektownym sześcioosobowym składzie złożonym z tuzów rodzimej sceny jazzowej i rozrywkowej. Rockowe brzmienia przeplatają się z punk-folkowymi aranżacjami, okraszone potężną sekcją dętą.

Bilety do kupienia online lub na miejscu w dniu imprezy
Musicie być z nami w sobotę, 26 września. Wejściówki na koncert w cenie minimum 25 zł można kupić online - wystarczy kliknąć tutaj: KUP BILET NA ŻUBROWISKO (do godz. 15.00 w sobotę). Jeżeli nie zostanie wyczerpana pula 120 biletów, wejściówki będzie można zakupić też na miejscu w Pszczyńskim Centrum Kultury w dniu koncertu. Zapraszamy serdecznie do wspólnej zabawy, a przede wszystkim wsparcia chorego na rdzeniowy zanik mięśni (Nie)Małego Wojownika Maciusia.

Organizatorzy: Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury, Urząd Miejski w Pszczynie, Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie.

Harmonogram imprezy (wejście do sali PCKul-u możliwe będzie od godz. 17.00)

17.45 - wręczenie nagród laureatom Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych "Żubrowisko"
18.00 - koncert laureata Nagrody Burmistrza Pszczyny
19.00 - koncert laureata Nagrody Starosty Pszczyńskiego
20.00 - Cyrk Deriglasoff

Transmisja koncertu na żywo na:
Fanpejdżu powiatu: @PowiatPszczynskiOficjalnyProfil
Portalu www.pless.pl

W pubach i kawiarniach:

Sztamfer: Pszczyna, ul. Bankowa 1, tel. 32 733 26 57

Pivnica: Pszczyna, ul. Rynek 8, tel. 32 210 81 65

K2 Pub-Pizzeria: Pszczyna, ul. Wojska Polskiego 15, tel. 503 034 887

Bugsy’s Music Restaurante: Pszczyna, ul. Władysława Łokietka 1, tel. 32 210 57 99

Pub & Restauracja BRIFF: Pszczyna, ul. Rynek 21, tel. 577 769 860

Ośrodek nad Dokawą: Pszczyna, ul. Polne Domy, tel. 32 447 21 18

SportCafe: Pawłowice, ul. Mickiewicza 17, tel. 792 093 823

Wake Park Goczałkowice-Zdrój: ul. Uzdrowiskowa 88, tel. 784 784 441

(źródło: powiat)

KK

T G+ F

Komentarze:

Poznaj księżną Daisy

Poznaj księżną Daisy

okresie pandemii Narodowe Centrum Kultury ogłosiło program dotacyjny „Kultura w sieci”, którego celem było finansowe wsparcie realizacji projektów...
Ponad 800 aktywnych potwierdzonych zakażeń w powiecie

Ponad 800 aktywnych potwierdzonych zakażeń w powiecie

31 osób w izolacji domowej oraz 1287 w kwarantannie - to informacje pszczyńskiej policji o aktualnej sytuacji epidemiologicznej w naszym powiecie, przekazane...
Remont szkoły w Warszowicach dobiega końca

Remont szkoły w Warszowicach dobiega końca

idać efekty, zakończenie prac jest już blisko. Nad częścią zaplecza sportowego oraz nad łącznikiem sali gimnastycznej ze szkołą wymieniono...
Rzeźbiarska instalacja Michała Batkiewicza na pszczyńskim rynku

Rzeźbiarska instalacja Michała Batkiewicza na pszczyńskim rynku

Anioły”, rzeźby sakralne wykonane ze stali kwasoodpornej, to druga wystawa Michała Batkiewicza goszcząca w Pszczynie (pierwszą był „Chichot...
Kolejne wsparcie dla dzieci z domu dziecka i pieczy zastępczej

Kolejne wsparcie dla dzieci z domu dziecka i pieczy zastępczej

owiat pszczyński zakupił meble i artykuły tekstylne do wyposażenia miejsc kwarantanny w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Dodatkowo nabył urządzenia...
Zmiany w organizacji pracy biblioteki w Pszczynie

Zmiany w organizacji pracy biblioteki w Pszczynie

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami w Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie obowiązują nowe zasady