15 drużyn grało na piasku o Puchar Wydawcy

24.07.2006, 14:35

Takiego widowiska sportowego w tym roku w naszym regionie jeszcze nie było. W pszczyńskim „Ośrodku nad Dokawą” odbył się turniej piłki nożnej plażowej o Puchar Wydawcy „Gazety Pszczyńskiej”!

O tym jak duże zapotrzebowanie jest na tego typu imprezy świadczy ilość drużyn, która wzięła udział w zmaganiach – 15! Należy też dodać, że dla większości piłkarzy startujących w zawodach był to pierwszy taki turniej. Drużyny musiały radzić sobie nie tylko z przeciwnikami i upałem. Każdy piłkarz musiał poradzić sobie z... wysoką temperaturą piasku i figlami jakie wyczyniała futbolówka na boisku.
To jednak dodało całym zawodom uroku. Wszystkie ekipy został podzielone na trzy, pięciozespołowe grupy. Przepustkę do gier półfinałowych uzyskiwały trzy najlepsze drużyny z każdej grupy oraz zespół z drugiego miejsca, który legitymował się najlepszym bilansem punktowym (a w dalszej kolejności bramkowym).

W dwóch pierwszych grupach szybko wyłonili się faworyci. Future Team i Ośrodek nad Dokawą z kompletem punktów wygrały (odpowiednio) grupę A i B. W grupie C przed ostatnią seria prowadził Cadi Car, który wygrał w trzech wcześniejszych grach. Ale w ostatniej przegrał z Udziałowcem Katowice, co wobec wygranej Nietykalnych Pawłowice z Elwo Pszczyna zagmatwało cały obraz tabeli. „Samochodziarze” oraz ekipy z Pawłowic i Katowic, miały na koncie po 9 punktów.O awansie do najlepszej czwórki decydowała „mała tabela”. I dopiero ona wyjaśniła wszelkie wątpliwości. Z pierwszego miejsca wyszli pawłowiczanie, a drudzy katowiczanie byli drużyną, która uzupełniła stawkę półfinalistów (ATS Jakub miał także 9 punktów, ale gorszy bilans bramkowy).

Największym szczęściarzom rozgrywek grupowych, czyli Udziałowcowi zabrakło uśmiechu losu w decydujących spotkaniach. Najpierw zostali rozgromieni przez Ośrodek (0:4), a w „małym finale” minimalnie ulegli Future Team (2:3). „Przyszłościowa drużyna” w walce o finał przegrała z Nietykalnymi 1:4.Batalia finałowa był najlepszą w całym turnieju. Kibice, którzy tłumnie zasiedli wokół placu gry, zobaczyli fascynujący pojedynek. Nic dziwnego, że schodzący z boiska piłkarze dostali spora porcję braw od sympatyków. I mimo że faworyci widowni, czyli Ośrodek nad Dokawą przegrał 4:6 to i tak mogli być zadowoleni.

Wśród blisko 100 zawodników, którzy wystartowali w sobotnim turnieju rywalizowała jedna dziewczyna (turniej odbywał się w kategorii OPEN). Katarzyna Babińska reprezentowała ekipę „Wszystko jedno!”. Jej drużyna poległa we wszystkich meczach, ale jak przyznała piłkarka, jeżeli dostanie szansę zagrania w następnych tego typu zawodach, to na pewno z niej skorzysta.

Klasyfikacja: 1. Nietykalni Pawłowice (Mirosław Banasik, Jacek Kopczyński, Adrian Meredyk, Marcin Łastówka, Łukasz Pietkun, Marcin Lubski), 2. Ośrodek nad Dokawą, 3. Future, 4. Udziałowiec, 5-6. ATS Jakub, Cadi-Car, 7. Global Players, 8-9. Zielone Berety, Mieszko, 10. Japibud, 11-12. Szybie Banany, Elwo, 13-15. Gazeta Pszczyńska, Wszystko Jedno, PakoTim.

Organizatorzy: „Ośrodek nad Dokawą”, „Gazeta Pszczyńska”.

Sponsorzy: Arno Komputer (Terrabit, Pszczyna ul. Warowna 14), Progres – Śląskie Centrum Produkcyjno-Handlowe, ActiveJet – producent alternatywnych tuszów do drukarek, Lucrum – producent kalendarzy, Carbo Asecura – broker ubezpieczeniowy, Gregus - telefony komórkowe, CA Consulting – Agencja Pracy Tymczasowej.

rin

T G+ F

1

1
1

Komentarze:

X edycja konkursu Obiektywnie śląskie. Zgłoszenia do 15 września!

X edycja konkursu Obiektywnie śląskie. Zgłoszenia do 15 września!

rwa X, jubileuszowa edycja konkursu „Obiektywnie śląskie” na najlepsze fotoreportaże, filmy i fotokasty o Śląsku. Prace można nadsyłać do...
Zapisy do programu Ogólnopolska Karta Seniora na Dniach Pszczyny!

Zapisy do programu Ogólnopolska Karta Seniora na Dniach Pszczyny!

trakcie trwania Dni Pszczyny, w godzinach od 11.00 do 17.00 w stoisku przy Urzędzie Miejskim od strony rynku seniorzy będą mogli zapisać się do programu...
gorący temat
W 2020 roku powstanie rondo na skrzyżowaniu ulic Cieszyńskiej, Zdrojowej i Sznelowiec?

W 2020 roku powstanie rondo na skrzyżowaniu ulic Cieszyńskiej, Zdrojowej i Sznelowiec?

ieszkańcy mogą być dobrej myśli, wszystko wskazuje na to, że inwestycja na którą czekali ponad 10 lat, zostanie zrealizowana w przyszłym roku....
Wirtualny spacer po Muzeum Zamkowym w Pszczynie

Wirtualny spacer po Muzeum Zamkowym w Pszczynie

Muzeum Zamkowe w Pszczynie przygotowało nową odsłonę wirtualnego zwiedzania muzeum. 
Paczki żywnościowe dla potrzebujących w gminie Goczałkowice-Zdrój

Paczki żywnościowe dla potrzebujących w gminie Goczałkowice-Zdrój

środek Pomocy Społecznej w Goczałkowicach-Zdroju rozpoczyna kolejną edycję dystrybucji paczek żywnościowych w ramach Programu Operacyjnego Pomoc...
Dni Pszczyny bez roweru i hulajnogi, ale za to z darmowymi autobusami!

Dni Pszczyny bez roweru i hulajnogi, ale za to z darmowymi autobusami!

uwagi na bezpieczeństwo wszystkich uczestników koncertów, organizatorzy przypominają o zakazie wprowadzania na teren imprezy rowerów hulajnóg oraz psów...