Bezpłatny numer „Gazety Pszczyńskiej” już w sklepach!

Powiat
06.04.2020, 12:55

Pomimo, że epidemia koronowirusa nie daje za wygraną, kolporterzy „Gazety Pszczyńskiej” starają się dotrzeć do naszych Czytelników.

Ostatnie wydanie czasopisma dostępne jest już punktach prasowych powiatu pszczyńskiego. Dla tych, którzy w tym trudnym czasie, dla swojego bezpieczeństwa i zdrowia rzadziej odwiedzają lokalne piekarnie i sklepy, przygotowaliśmy do pobrania elektroniczną wersję „Gazety Pszczyńskiej”. 

W aktualnym numerze piszemy m.in.:

- „Koronawirusie odpuść” - czyli z jakimi ograniczeniami zmagają się mieszkańcy powiatu pszczyńskiego podczas panującej epidemii.

- „Miasto w objęciach czarnej zarazy” - niecodzienny obraz opustoszałej perły Górnego Śląska.

- „Moc pisanek, chrzanu i palm wielkanocnych” - w specjalnym Dodatku Świątecznym artykuł o wielowiekowych tradycjach śląskich rodzin.

- „Fryderyk Faruga z Żubrem Starosty Pszczyńskiego” - władze powiatu pszczyńskiego wyróżniły najstarszego pszczyńskiego lekarza, który od 62 lat troszczy się o zdrowie pacjentów naszego powiatu.

- „Początek i koniec - historia dwóch dekad Gazety Pszczyńskiej” - podsumowanie przeszło 20-letniej działalności czasopisma, wyjątkowych tradycji i wspomnień.

- „Są pieniądze, będzie termomodernizacja” - Ratusz w Pszczynie otrzyma 800 tys. zł dofinansowania na realizację inwestycji, która poprawi efektywność energetyczną w budynkach wielorodzinnych.

- „Centrum przesiadkowe wśród najlepszych inwestycji” - największa inwestycja w historii powiatu pszczyńskiego znalazła się w finale ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja roku i budowa roku XXI wieku”.

- „Kultura schowała się przed epidemią do sieci” - w nowych propozycjach Pszczyńskiego Centrum Kultury pojawi wiele zajęć internetowych.

„Gazeta Pszczyńska” nr 6 z dnia 31 marca 2020 r. - POBIERZ TUTAJ 

Zapraszamy do lektury!

tog

T G+ F

Komentarze:

Trwa rozbudowa SP nr 2

Trwa rozbudowa SP nr 2

d września uczniowie pszczyńskiej „Dwójki” rozpoczną naukę w nowym budynku, który będzie połączony ze starą częścią szkoły. Rozbudowa...
Kilkaset osób wzięło udział w Pszczyńskiej Grze Online

Kilkaset osób wzięło udział w Pszczyńskiej Grze Online

d 10 maja przez kilkanaście dni kilkaset osób bawiło się w ramach Pszczyńskiej Gry Online „Książęce Fakty i Plotki”. Zabawa była bardzo...
Przebudowa Szkoły Podstawowej w Warszowicach

Przebudowa Szkoły Podstawowej w Warszowicach

2 maja Wójt Gminy Pawłowice Franciszek Dziendziel podpisał umowę na przebudowę Szkoły Podstawowej im. J. Piłsudskiego w Warszowicach, a jutro przekaże...
Kolejne zakażenia i ozdrowieniec w powiecie pszczyńskim

Kolejne zakażenia i ozdrowieniec w powiecie pszczyńskim

ześć nowych potwierdzonych zakażeń koronawirusem - to dane z ostatniej doby, przekazane przez tyski Sanepid. Wirusa wykryto w próbkach pobranych od...
Korona zapory już otwarta!

Korona zapory już otwarta!

Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów ponownie udostępniło dla odwiedzających koronę zapory na Zbiorniku Goczałkowickim
Od 25 maja obsługa beneficjentów w placówkach ARiMR

Od 25 maja obsługa beneficjentów w placówkach ARiMR

d poniedziałku, 25 maja, w biurach powiatowych i oddziałach regionalnych rolnicy będą mogli załatwić wszystkie sprawy osobiście. W województwie...