Katastrofa w uzdrowisku - fizjoterapeuci nie przyszli do pracy

Goczałkowice-Zdrój
15.05.2019, 12:55

Władze goczałkowickiego uzdrowiska zdecydowały dziś o wstrzymaniu pracy. Zabiegi zostały odwołane, nowi kuracjusze nie są przyjmowani.

Do pracy w goczałkowickim uzdrowisku z powodu protestu nie przyszedł dziś żaden z zatrudnionych fizjoterapeutów.

Wszystkie zabiegi zostały odwołane a władze zabroniły przyjmowania nowych kuracjuszy. Osoby, które przebywają w uzdrowisku, przerywają swój pobyt.

O wstrzymaniu prac uzdrowiska został poinformowany Narodowy Fundusz Zdrowia. Zarząd uzdrowiska jest również w stałym kontakcie z marszałkiem województwa śląskiego.

- Trudno cokolwiek komentować. 50 osób nie przyszło dzisiaj do pracy. Uderza to szczególnie w pacjentów, którzy przyjeżdżają do naszego uzdrowiska z całej Polski a w tej chwili nie mogą być przyjmowani. Jest to również dla nas ogromna katastrofa finansowa, związana z brakiem możliwości kontynuowania kontraktu z NFZ - komentuje Tomasz Niesyto prezes zarządu Uzdrowiska Goczałkowice-Zdrój.

Protest fizjoterapeutów jest organizowany w całej Polsce. Jego uczestnicy domagają się 1600 zł podwyżki. Strajk rozpoczął się 7 maja akcją masowego oddawania krwi. Następnego dnia fizjoterapeuci zorganizowali strajk włoski. Ich protest określany jest jako protest kroczący. Kolejnym etapem może być głodówka.

Nieoficjalnie wiadomo, że protest fizjoterapeutów w Goczałkowicach-Zdroju ma potrwać tydzień.

KK

T G+ F

Komentarze:

Podatnik 2019-05-16 godz. 14:43
500 nie dostaję, emerytura jeszcze 21 lat a 24 lata i robię w trzeciej firmie. Jak mi nie odpowiadały warunki to po prostu zmieniam prace i tyle a nie wylewam żale jaki to ja poszkodowany jestem. Tak więc na razie płacę podatki i tyle z tego mam a nasza władza rozdaje pieniądze.
Tomek 2019-05-16 godz. 09:32
Podatniku a 500 bierzecie ? A moze 13 emeryturę? Tez musieli komuś wziasc pieniądze, mierność pislamu. oni sie sami wykończą jak za ostatnich rządów.
Podatnik 2019-05-15 godz. 20:08
Oj tam jak nie chcą pracować to nikt ich tam na siłę nie trzyma ,jutro proszę po świadectwa pracy i sprawa rozwiązana. ludzie jak teoretycznie by wam coś dali to komuś by musieli zabrać. Proszę nie być takimi samolubami i tylko o sobie myśleć a tacy już byli niedawno i podobno pilnują pożądku a wszyscy byli tacy chorzy nagle.
Od 25 maja obsługa beneficjentów w placówkach ARiMR

Od 25 maja obsługa beneficjentów w placówkach ARiMR

d poniedziałku, 25 maja, w biurach powiatowych i oddziałach regionalnych rolnicy będą mogli załatwić wszystkie sprawy osobiście. W województwie...
Informacja o organizacji pracy urzędu oraz powiatowych jednostek

Informacja o organizacji pracy urzędu oraz powiatowych jednostek

rganizacja pracy Starostwa Powiatowego w Pszczynie oraz powiatowych jednostek w najbliższym czasie nie zmieni się. To efekt znacznego wzrostu liczby...
22 kolejne potwierdzone zakażenia. Łącznie trzech ozdrowieńców

22 kolejne potwierdzone zakażenia. Łącznie trzech ozdrowieńców

W powiecie pszczyńskim potwierdzone zostały 22 nowe przypadki zakażenia koronawirusem
Rok 2020 bez Dni Pszczyny

Rok 2020 bez Dni Pszczyny

Nie odbędą się zaplanowane na weekend 22-23 sierpnia Dni Pszczyny. Powodem odwołania wydarzenia jest pandemia koronawirusa
Trudna sytuacja gmin uzdrowiskowych

Trudna sytuacja gmin uzdrowiskowych

czwartek, 21 maja odbyła się wideokonferencja członków Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP poświęcona sytuacji społeczno-gospodarczej w czasie...
U pacjentki pszczyńskiego szpitala zdiagnozowano infekcję wirusem SARS-CoV-2

U pacjentki pszczyńskiego szpitala zdiagnozowano infekcję wirusem SARS-CoV-2

pacjentki przebywającej od 21 maja w izolacyjnej części septycznej Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii 22 maja zdiagnozowano infekcję wirusem...