Katastrofa w uzdrowisku - fizjoterapeuci nie przyszli do pracy

Goczałkowice-Zdrój
15.05.2019, 12:55

Władze goczałkowickiego uzdrowiska zdecydowały dziś o wstrzymaniu pracy. Zabiegi zostały odwołane, nowi kuracjusze nie są przyjmowani.

Do pracy w goczałkowickim uzdrowisku z powodu protestu nie przyszedł dziś żaden z zatrudnionych fizjoterapeutów.

Wszystkie zabiegi zostały odwołane a władze zabroniły przyjmowania nowych kuracjuszy. Osoby, które przebywają w uzdrowisku, przerywają swój pobyt.

O wstrzymaniu prac uzdrowiska został poinformowany Narodowy Fundusz Zdrowia. Zarząd uzdrowiska jest również w stałym kontakcie z marszałkiem województwa śląskiego.

- Trudno cokolwiek komentować. 50 osób nie przyszło dzisiaj do pracy. Uderza to szczególnie w pacjentów, którzy przyjeżdżają do naszego uzdrowiska z całej Polski a w tej chwili nie mogą być przyjmowani. Jest to również dla nas ogromna katastrofa finansowa, związana z brakiem możliwości kontynuowania kontraktu z NFZ - komentuje Tomasz Niesyto prezes zarządu Uzdrowiska Goczałkowice-Zdrój.

Protest fizjoterapeutów jest organizowany w całej Polsce. Jego uczestnicy domagają się 1600 zł podwyżki. Strajk rozpoczął się 7 maja akcją masowego oddawania krwi. Następnego dnia fizjoterapeuci zorganizowali strajk włoski. Ich protest określany jest jako protest kroczący. Kolejnym etapem może być głodówka.

Nieoficjalnie wiadomo, że protest fizjoterapeutów w Goczałkowicach-Zdroju ma potrwać tydzień.

KK

T G+ F

Komentarze:

Podatnik 2019-05-16 godz. 14:43
500 nie dostaję, emerytura jeszcze 21 lat a 24 lata i robię w trzeciej firmie. Jak mi nie odpowiadały warunki to po prostu zmieniam prace i tyle a nie wylewam żale jaki to ja poszkodowany jestem. Tak więc na razie płacę podatki i tyle z tego mam a nasza władza rozdaje pieniądze.
Tomek 2019-05-16 godz. 09:32
Podatniku a 500 bierzecie ? A moze 13 emeryturę? Tez musieli komuś wziasc pieniądze, mierność pislamu. oni sie sami wykończą jak za ostatnich rządów.
Podatnik 2019-05-15 godz. 20:08
Oj tam jak nie chcą pracować to nikt ich tam na siłę nie trzyma ,jutro proszę po świadectwa pracy i sprawa rozwiązana. ludzie jak teoretycznie by wam coś dali to komuś by musieli zabrać. Proszę nie być takimi samolubami i tylko o sobie myśleć a tacy już byli niedawno i podobno pilnują pożądku a wszyscy byli tacy chorzy nagle.
gorący temat
Alarm przeciwpowodziowy w powiecie pszczyńskim

Alarm przeciwpowodziowy w powiecie pszczyńskim

e względu na sytuację spowodowaną intensywnymi opadami deszczu, starosta Barbara Bandoła podjęła decyzję o ogłoszeniu alarmu przeciwpowodziowego na...
Wybierzemy europosłów

Wybierzemy europosłów

26 maja w Polsce odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Na kogo mogą głosować mieszkańcy powiatu pszczyńskiego?
Ciągle pada, ale sytuacja stabilna

Ciągle pada, ale sytuacja stabilna

Mimo ulewnego deszczu na razie sytuacja powodziowa w powiecie pszczyńskim jest stabilna
66-latek ukradł telefon, bo chciał "znaleźne"

66-latek ukradł telefon, bo chciał "znaleźne"

66-latek z Pszczyny usłyszał już zarzut kradzieży telefonu
Policja szuka świadków wypadku w Górze

Policja szuka świadków wypadku w Górze

Pszczyńscy policjanci szukają świadków zdarzenia drogowego, do którego doszło 7 maja ok. godz. 21.10 na ul. Długiej w Górze
6-letni chłopiec wypadł z okna

6-letni chłopiec wypadł z okna

aki był dokładny przebieg zdarzenia z 21 maja, w którym ucierpiał 6-latek, jeszcze nie wiadomo. Chłopiec po tym, jak wypadł z okna, z bólem brzucha...