Katastrofa w uzdrowisku - fizjoterapeuci nie przyszli do pracy

Goczałkowice-Zdrój
15.05.2019, 12:55

Władze goczałkowickiego uzdrowiska zdecydowały dziś o wstrzymaniu pracy. Zabiegi zostały odwołane, nowi kuracjusze nie są przyjmowani.

Do pracy w goczałkowickim uzdrowisku z powodu protestu nie przyszedł dziś żaden z zatrudnionych fizjoterapeutów.

Wszystkie zabiegi zostały odwołane a władze zabroniły przyjmowania nowych kuracjuszy. Osoby, które przebywają w uzdrowisku, przerywają swój pobyt.

O wstrzymaniu prac uzdrowiska został poinformowany Narodowy Fundusz Zdrowia. Zarząd uzdrowiska jest również w stałym kontakcie z marszałkiem województwa śląskiego.

- Trudno cokolwiek komentować. 50 osób nie przyszło dzisiaj do pracy. Uderza to szczególnie w pacjentów, którzy przyjeżdżają do naszego uzdrowiska z całej Polski a w tej chwili nie mogą być przyjmowani. Jest to również dla nas ogromna katastrofa finansowa, związana z brakiem możliwości kontynuowania kontraktu z NFZ - komentuje Tomasz Niesyto prezes zarządu Uzdrowiska Goczałkowice-Zdrój.

Protest fizjoterapeutów jest organizowany w całej Polsce. Jego uczestnicy domagają się 1600 zł podwyżki. Strajk rozpoczął się 7 maja akcją masowego oddawania krwi. Następnego dnia fizjoterapeuci zorganizowali strajk włoski. Ich protest określany jest jako protest kroczący. Kolejnym etapem może być głodówka.

Nieoficjalnie wiadomo, że protest fizjoterapeutów w Goczałkowicach-Zdroju ma potrwać tydzień.

KK

T G+ F

Komentarze:

Podatnik 2019-05-16 godz. 14:43
500 nie dostaję, emerytura jeszcze 21 lat a 24 lata i robię w trzeciej firmie. Jak mi nie odpowiadały warunki to po prostu zmieniam prace i tyle a nie wylewam żale jaki to ja poszkodowany jestem. Tak więc na razie płacę podatki i tyle z tego mam a nasza władza rozdaje pieniądze.
Tomek 2019-05-16 godz. 09:32
Podatniku a 500 bierzecie ? A moze 13 emeryturę? Tez musieli komuś wziasc pieniądze, mierność pislamu. oni sie sami wykończą jak za ostatnich rządów.
Podatnik 2019-05-15 godz. 20:08
Oj tam jak nie chcą pracować to nikt ich tam na siłę nie trzyma ,jutro proszę po świadectwa pracy i sprawa rozwiązana. ludzie jak teoretycznie by wam coś dali to komuś by musieli zabrać. Proszę nie być takimi samolubami i tylko o sobie myśleć a tacy już byli niedawno i podobno pilnują pożądku a wszyscy byli tacy chorzy nagle.
Pszczyński Bieg Powstańczy wystartuje za miesiąc!

Pszczyński Bieg Powstańczy wystartuje za miesiąc!

Już 182 zawodników zapisało się do Pszczyńskiego Biegu Powstańczego, który odbędzie się w sobotę, 17 sierpnia br.
Tymczasowy zakaz ruchu na odcinku ul. Głównej w Goczałkowicach

Tymczasowy zakaz ruchu na odcinku ul. Głównej w Goczałkowicach

owiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie informuje, że we wtorek, 16 lipca wprowadzony zostanie tymczasowy zakaz ruchu na odcinku drogi powiatowej - ul. Głównej w...
10 tys. zł dla Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Karola Miarki

10 tys. zł dla Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Karola Miarki

towarzyszenie Społeczno-Kulturalne Karola Miarki z Pielgrzymowic pozyskało fundusze na działalność wspierającą promocję i ochronę lokalnych tradycji i...
XII Memoriał im. Kazimierza Gazdy

XII Memoriał im. Kazimierza Gazdy

W niedzielę, 14 lipca odbył się XII Memoriał Kolarski im. Kazimierza Gazdy. W zawodach wzięło udział ok. 300 zawodników
Wspólna wypożyczalnia rowerów: Goczałkowice-Zdrój, Pszczyna i Tychy

Wspólna wypożyczalnia rowerów: Goczałkowice-Zdrój, Pszczyna i Tychy

d 26 lipca br. strefa użytkowania samoobsługowej wypożyczalni rowerów obejmująca Goczałkowice-Zdrój oraz Pszczynę zostanie poszerzona o Tychy. Dzięki...
Dziyń Ślónskij Fany

Dziyń Ślónskij Fany

W poniedziałek, 15 lipca przypada Dzień Śląskiej Flagi. Z tej okazji ulice w wielu śląskich miastach zostały przyozdobione żółto-niebieskimi flagami