Wiosennie w Beskidzie Sądeckim

Powiat
10.04.2019, 14:36

6 kwietnia turyści biorący udział w wycieczce zorganizowanej przez Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny „Diablak” mieli możliwość zapoznania się z walorami przyrodniczo-krajobrazowymi Beskidu Sądeckiego.

Uczestnicy wycieczki przeszli trasę z Przełęczy Wierchomla Wielka przez Runek na Jaworzynę Krynicką (1114 m n.p.m.) i dalej do Doliny Czarnego Potoku.

Podczas wędrówki została przedstawiona topografia obszaru wycieczki oraz pobliskich i dalszych pasm górskich, wraz z anegdotami na temat wybranych gór. Pokrótce przedstawiono również historię terenu. Turystom umożliwiono także zwiedzanie Krynicy Zdroju.

Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny „Diablak” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. Jako organizatorzy cieszymy się z zainteresowania naszymi wycieczkami. Do udziału w nich zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Informacje na temat planowanych wycieczek systematycznie publikujemy na naszej stronie internetowej www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl oraz profilu FB.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny „Diablak”. Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Najbliższe wycieczki:
27.04.2019 r. – VI Rajd Górski Dla Uczniów Szkół Podstawowych „Miziowa 2019”
28.04.2019 r. – wycieczka rodzinna w Beskid Śląski (Czantoria)
10.05.2019 r. – zajęcia na ściance wspinaczkowej
12.05.2019 r. – wycieczka w Gorce
17.05.2019 r. – wycieczka rodzinna w Pasmo Czeretników
6-7.07.2019 r. – wycieczka do Berlina

UKST „Diablak”

jack

T G+ F

Komentarze:

Władza kontra obywatele. Pawłowicka strefa niezgody

Władza kontra obywatele. Pawłowicka strefa niezgody

a sile przybiera spór między mieszkańcami Pawłowic a władzami tej gminy. Przyczyną konfliktu jest ziemia, którą gmina chce przeznaczyć pod tereny...
W najbliższą sobotę Motoserce Pszczyna 2019

W najbliższą sobotę Motoserce Pszczyna 2019

Setki motocykli, pokazy, koncerty, a co najważniejsze dwa ambulanse do poboru krwi – tak wygląda pszczyńskie Motoserce
30 kwietnia upływa termin na złożenie PIT-u

30 kwietnia upływa termin na złożenie PIT-u

aczelnik Urzędu Skarbowego w Pszczynie przypomina, że z dniem 30 kwietnia 2019 roku (wtorek) upływa termin na złożenie przez podatników do Urzędu...
XIV Piknik Integracyjny „Tacy Sami - Inni”

XIV Piknik Integracyjny „Tacy Sami - Inni”

Kulejące Anioły zapraszają na XIV Piknik Integracyjny pn. „Tacy Sami - Inni”, który odbędzie się w niedzielę 5 maja na rynku w Pszczynie
Nagrodzą wyjątkowe kobiety

Nagrodzą wyjątkowe kobiety

Po raz siódmy wyjątkowe kobiety z powiatu pszczyńskiego otrzymają odznaczenia „Klejnot Ziemi Pszczyńskiej”. Kandydatki można zgłaszać do 6 maja
Niebezpiecznie na drogach w świąteczny poniedziałek

Niebezpiecznie na drogach w świąteczny poniedziałek

Do dwóch wypadków samochodowych doszło w drugi dzień świąt na drogach szybkiego ruchu w powiecie pszczyńskim – DK 1 oraz „wiślance”