Na os. Powstańców Śląskich na przewodniczącą wybrano Beatę Hellwig, dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszczynie

Zakończyły się zebrania osiedlowe. Jest nowa przewodnicząca

Pszczyna
07.02.2019, 09:46

6 lutego odbyło się zebranie na os. Piastów. Tym samym zakończyła się seria zebrań na osiedlach w gminie Pszczyna. Znamy już nowych (często starych) przewodniczących osiedli.

We wszystkich sołectwach mieszkańcy będą wybierali sołtysów na nową kadencję. Te zebrania ruszą jednak po 15 marca. Do tej pory odbyły się wszystkie zebrania osiedlowe. Na czterech dokonano wyboru nowych przewodniczących (tam zebrania miały charakter sprawozdawczo-wyborczy).

Nową przewodniczącą os. Powstańców Śląskich została Beata Hellwig, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszczynie. Zastąpiła na tym stanowisku Annę Chroszcz. To była jedyna zmiana na stanowisku szefa osiedla w tym roku w gminie. W skład zarządu weszli: Ilona Hatka, Małgorzata Szklanny, Grzegorz Gruszka, Jolanta Drobik.

Tego samego dnia (24 stycznia) wybory odbyły się na os. Stare Miasto. Ponownie na czele osiedla stanęła Maria Kaczyńska-Kapusta. Nowy zarząd tworzą: Piotr Piórko, Józef Lekki, Eugenia Garbocz, Kazimierz Pochyły.

29 stycznia spotkali się mieszkańcy os. Daszyńskiego. Na swojego przewodniczącego ponownie wybrali Janusza Prządkę, do zarządu osiedla weszli: Oskar Piecuch, Alojzy Lazar, Beata Szmukier, Maciej Stieber.

Ostatnie wybory przewodniczącego miały miejsce 31 stycznia na os. Stara Wieś. Tu także postawiono na dotychczasowego szefa osiedla, Mariana Szwarca. Wybrano też zarząd w składzie: Agnieszka Kowalczyk-Skęczek, Marcelina Leki, Ryszard Baron, Damian Wagstyl.

 

pako

T G+ F

Komentarze:

po 2019-02-11 godz. 22:51
a gdzie wszyscy kandydaci PiS-u? nie widzę ich za bardzo w zarządach osiedli!
Dfgy 2019-02-11 godz. 12:44
Ona to musi być wszędzie.
Władza kontra obywatele. Pawłowicka strefa niezgody

Władza kontra obywatele. Pawłowicka strefa niezgody

a sile przybiera spór między mieszkańcami Pawłowic a władzami tej gminy. Przyczyną konfliktu jest ziemia, którą gmina chce przeznaczyć pod tereny...
W najbliższą sobotę Motoserce Pszczyna 2019

W najbliższą sobotę Motoserce Pszczyna 2019

Setki motocykli, pokazy, koncerty, a co najważniejsze dwa ambulanse do poboru krwi – tak wygląda pszczyńskie Motoserce
30 kwietnia upływa termin na złożenie PIT-u

30 kwietnia upływa termin na złożenie PIT-u

aczelnik Urzędu Skarbowego w Pszczynie przypomina, że z dniem 30 kwietnia 2019 roku (wtorek) upływa termin na złożenie przez podatników do Urzędu...
XIV Piknik Integracyjny „Tacy Sami - Inni”

XIV Piknik Integracyjny „Tacy Sami - Inni”

Kulejące Anioły zapraszają na XIV Piknik Integracyjny pn. „Tacy Sami - Inni”, który odbędzie się w niedzielę 5 maja na rynku w Pszczynie
Nagrodzą wyjątkowe kobiety

Nagrodzą wyjątkowe kobiety

Po raz siódmy wyjątkowe kobiety z powiatu pszczyńskiego otrzymają odznaczenia „Klejnot Ziemi Pszczyńskiej”. Kandydatki można zgłaszać do 6 maja
Niebezpiecznie na drogach w świąteczny poniedziałek

Niebezpiecznie na drogach w świąteczny poniedziałek

Do dwóch wypadków samochodowych doszło w drugi dzień świąt na drogach szybkiego ruchu w powiecie pszczyńskim – DK 1 oraz „wiślance”