Na os. Powstańców Śląskich na przewodniczącą wybrano Beatę Hellwig, dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszczynie

Zakończyły się zebrania osiedlowe. Jest nowa przewodnicząca

Pszczyna
07.02.2019, 09:46

6 lutego odbyło się zebranie na os. Piastów. Tym samym zakończyła się seria zebrań na osiedlach w gminie Pszczyna. Znamy już nowych (często starych) przewodniczących osiedli.

We wszystkich sołectwach mieszkańcy będą wybierali sołtysów na nową kadencję. Te zebrania ruszą jednak po 15 marca. Do tej pory odbyły się wszystkie zebrania osiedlowe. Na czterech dokonano wyboru nowych przewodniczących (tam zebrania miały charakter sprawozdawczo-wyborczy).

Nową przewodniczącą os. Powstańców Śląskich została Beata Hellwig, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszczynie. Zastąpiła na tym stanowisku Annę Chroszcz. To była jedyna zmiana na stanowisku szefa osiedla w tym roku w gminie. W skład zarządu weszli: Ilona Hatka, Małgorzata Szklanny, Grzegorz Gruszka, Jolanta Drobik.

Tego samego dnia (24 stycznia) wybory odbyły się na os. Stare Miasto. Ponownie na czele osiedla stanęła Maria Kaczyńska-Kapusta. Nowy zarząd tworzą: Piotr Piórko, Józef Lekki, Eugenia Garbocz, Kazimierz Pochyły.

29 stycznia spotkali się mieszkańcy os. Daszyńskiego. Na swojego przewodniczącego ponownie wybrali Janusza Prządkę, do zarządu osiedla weszli: Oskar Piecuch, Alojzy Lazar, Beata Szmukier, Maciej Stieber.

Ostatnie wybory przewodniczącego miały miejsce 31 stycznia na os. Stara Wieś. Tu także postawiono na dotychczasowego szefa osiedla, Mariana Szwarca. Wybrano też zarząd w składzie: Agnieszka Kowalczyk-Skęczek, Marcelina Leki, Ryszard Baron, Damian Wagstyl.

 

pako

T G+ F

Komentarze:

po 2019-02-11 godz. 22:51
a gdzie wszyscy kandydaci PiS-u? nie widzę ich za bardzo w zarządach osiedli!
Dfgy 2019-02-11 godz. 12:44
Ona to musi być wszędzie.
Ukradli pieniądze i biżuterię

Ukradli pieniądze i biżuterię

W środę na terenie powiatu pszczyńskiego doszło do dwóch kradzieży. Skradziono głównie pieniądze i kosztowną biżuterię.
Od jutra można korzystać z usługi e-PIT

Od jutra można korzystać z usługi e-PIT

5 lutego startuje usługa Twój e-PIT, w której będzie dostępne przygotowane przez administrację skarbową zeznanie podatkowe dla podatników...
Miedźna: prawie dwa razy drożej za śmieci

Miedźna: prawie dwa razy drożej za śmieci

W gminie Miedźna 1 kwietnia zaczną obowiązywać dużo wyższe stawki za odbiór śmieci. Będzie trzeba zapłacić od osoby już nie 8 zł, a aż 15 zł!
Powiat weźmie budynek po gimnazjum?

Powiat weźmie budynek po gimnazjum?

Było gminne gimnazjum, będzie powiatowa szkoła? Pojawił się pomysł przejęcia przez powiat należącego do gminy Miedźna budynku po Gimnazjum nr 2 w Woli
Policja nadal szuka świadków potrącenia rowerzysty z listopada

Policja nadal szuka świadków potrącenia rowerzysty z listopada

olicjanci z Pszczyny proszą o kontakt wszystkie osoby, które były świadkami listopadowego wypadku drogowego w Goczałkowicach-Zdroju, w którym ucierpiał...
Zapraszają na szkolenia dla przedsiębiorców

Zapraszają na szkolenia dla przedsiębiorców

tarosta Barbara Bandoła wraz z Powiatowym Urzędem Pracy w Pszczynie zapraszają do udziału w pierwszym w tym roku spotkaniu w ramach Forum Przedsiębiorców...